سه شنبه، ۶ مهر ۱۳۹۵
نقشه سایت صفحه نخست

 
 
 
 

 اخبار 

کشتیرانی والفجر گران فروخت، سهام‌داران نخریدند

10 درصد از سهام کشتیرانی والفجر که در بورس عرضه شده بود، به دلیل قیمت بالا به فروش نرفت و عرضه اولیه این سهم بدون موفقیت به پایان رسید.
 

 43 میلیون سهم کشتیرانی والفجر بعد از تعطیلی میان هفته در بورس تهران عرضه شد که به دلیل بالا بودن قیمت و نامناسب بودن زمان عرضه روی میز فروش ماند و باعث شد تا کشتیرانی والفجر در ساحل بورس به گل بنشیند.

به این ترتیب رقابت برای خریداری این سهم از قیمت20 تومان آغاز شد و تا 152 تومان پیش رفت که در قیمت 150 تا 152 تومان تنها 500 هزار خریدار وجود داشت و با این حجم خرید، عرضه سهم نمی‌توانست موفق باشد.

در همین حال اسماعیل فرقی ـ کارگزار بورس ـ علت عدم فروش این سهم اشاره کرد و گفت: با توجه به پوشش بودجه‌ای این شرکت، در گزارشات ارائه شده نرخ اصطکاک از10 ساله به20 ساله تبدیل شده است که این امر یکی از عوامل موفقت آمیز نبودن این سهم می تواند باشد.

این فعال بازار سرمایه خاطرنشان کرد:از سوی دیگر قیمت این سهم در محدوده150 تومان گران بود و فروشنده به نرخ های مدنظر خریدارعلاقه ای نداشت لذا با توجه به وضعیت شرکت در صورتیکه این سهم تا 110 تومان عرضه می شد از جذابیت بیشتری برخوردار بود و به فروش می رفت.

 

ایسنا
۲۷ آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۵۵
تعداد کلیک: ۶۳۲


[ Powered By RADCOM ]