جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
 

اخبار بندر انزلی

پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان به مناسبت هفته بسیج
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، دکتر حمیدرضا آبایی با صدور پیامی هفته بسیج را گرامی داشت.
موقعیت مناسب جغرافیایی بنادر بازرگانی کشور؛ برای ترانزیت منطقه ای/ ارتقای ظرفیت سالانه بنادر تجاری به ۲۶۰ میلیون تن/ قابلیت های جدید به زیرساخت‌های بندری کشور اضافه شده است
معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح پروژه‌های بندر انزلی اعلام کرد:
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: بنادر تجاری ایران؛ با زیربنا، تجهیزات و روبناهای مناسب، عملیات حمل و نقل دریایی را انجام می‌دهند.
رشد ۵۳ درصدی عملکرد بنادر گیلان نوید بخش توسعه فعالیت‌های بندری کشور
وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از بندرانزلی مطرح کرد؛
وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از بندرانزلی با اشاره به قدمت مجتمع بندری انزلی گفت: رشد ۵۳ درصدی عملکرد بنادر گیلان نوید بخش توسعه فعالیت‌های بندری کشور است.
تمرکز سازمان بنادر برای توسعه زیرساختی و روبنایی بندر انزلی/ تداوم عملیات صادرات، واردات و ترانزیت از بنادر کشور به رغم شدیدترین تحریم ها
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی عنوان کرد:
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه یکی از فرصت های مهم تبادلات بازرگانی با کشورهای آسیای میانه، ظرفیت بنادر تجاری در نوار شمالی ایران است، گفت: این سازمان تمرکز ویژه ای در راستای توسعه زیرساخت ها، روبناها و تجهیزات بندر انزلی دارد.
بهره‌برداری و افتتاح ۱۱ پروژه مجتمع بندری انزلی/  احداث یک پست اسکله جنرال کارگو غلات
با حضور وزیر راه و شهرسازی صورت می گیرد؛
با حضور وزیر راه و شهرسازی؛ 11 پروژه در مجتمع بندری انزلی، افتتاح، بهره‌برداری و کلنگ زنی می‌شود.
مراسم تکریم و معارفه رئیس اموری اداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان
با حضور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان صورت گرفت؛
با حضور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان مراسم تکریم و معارفه رئیس اموری اداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان برگزار شد.
رونق حمل و نقل کانتینر یخچالی از طریق بندر آستارا
حمل و نقل کانتینر یخچالی از طریق بندر آستارا به مقصد کشور قزاقستان از طریق بندر اکتائو افزایش یافت.
بهره گیری بیشتر از بندر پرسابقه و با پتانسیل انزلی/ نقش پر رنگ بندرانزلی در دو کریدور شمال-جنوب و شرق-غرب
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در حاشیه بازدید از مجتمع بندری انزلی گفت:
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در حاشیه بازدید از مجتمع بندری انزلی با اشاره به بهره گیری بیشتر از بندر پرسابقه و با پتانسیل انزلی گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته کریدورهای شمال-جنوب و شرق-غرب فعال تر می شوند و مجتمع بندری انزلی نقش بسزایی در آنها می تواند داشته باشد.
اجرای سیستم یکپارچه ارتباطات ICS در تجهیزات مرکز MRCC بندرانزلی
معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان بیان کرد:
معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به اهمیت بهره گیری سیستم ICS بیان داشت: سیستم یکپارچه ارتباطات در تجهیزات مرکز MRCC بندرانزلی اجرا شد.
اجرای طرح بزرگ ترمینال کانتینری در بندرانزلی/ پایش سواحل و بنادر گیلان برای مقابله با تصرف سواحل و ساخت و سازهای غیرمجاز
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در گفت و گویی بیان کرد:
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به اجرای طرح بزرگ ترمینال کانتینری در بندرانزلی گفت: پایش سراسری دریای خزر با هدف جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز انجام می‌شود.
افزایش 56 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر گیلان / کاهش هزینه های انبارداری برای کالاهای اساسی در شرایط تحریم
مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان :
مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان گفت : با وجود تحریم های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا در نیمه نخست امسال تخلیه و بارگیری کالا از بنادر استان ۵۶ درصد رشد یافت.
پایش متمرکز تمامی سواحل 3 استان شمالی کشور طی دو روز
برای اولین بار توسط جایروپلن اداره بنادر و دریانوردی استان گیلان صورت گرفت؛
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از پایش سواحل 3 استان شمالی کشور طی دو روز خبرداد و گفت: این پایش برای اولین بار توسط جایروپلن به صورت متمرکز و فشرده صورت می گیرد.
پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصدی بندر چمخاله/ رشد ۵۶ درصدی جابه‌جایی کالا در بنادر گیلان
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در گفتگویی گفت:
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به اینکه بندر چمخاله تا الان ۴۰ درصد پیشرفیت فیزیکی داشته است، گفت: اتمام این پروژه ۳۶ ماهه است و تاکنون هیچ عقب‌ماندگی از لحاظ قراردادی نداریم.
همکاری مناسب اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با دیگر ارگان ها/ به برکت انقلاب شاهد اتفاقات و دست آورد های خوبی در حوزه دریایی هستیم
در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی مطرح شد:
در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی با حضور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، فرمانده ناوگان شمال و فرمانده منطقه چهارم نیروی دریایی امام رضا(ع)، معاون هماهنگ‌کننده فرمانده دانشگاه دریایی امام خامنه‌ای سپاه پاسداران و فرماندار شهرستان بندرانزلی از همکاری و اهتمام مناسب اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با دیگر ارگان ها تقدیر و بر ضرورت توسعه زیرساخت ها تاکید شد.
رشد ۵۳ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بنادر گیلان/ بهره برداری از پروژه‌های بزرگ اداره کل بنادر و​دریانوردی استان گیلان در ماه‌های آینده
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی گفت؛
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی با اشاره به رشد ۵۳ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بنادر گیلان در شش ماه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، گفت: پروژه‌های بزرگ اداره کل بنادر و​دریانوردی استان گیلان در ماه‌های آینده به بهره برداری خواهد رسید.
بندر نقش بسزایی در واردات کالاهای استراتژیک دارد/ استقرار پلیس گمرک در آستارا در آینده نزدیک
فرمانده انتظامی استان گیلان در حاشیه بازدید از مجتمع بندری انزلی گفت:
فرمانده انتظامی استان گیلان در حاشیه بازدید از مجتمع بندری انزلی با اشاره به جایگاه ویژه مجتمع بندری انزلی در اقتصاد کشور گفت: بندر نقش بسزایی در واردات کالاهای استراتژیک دارد.
دیدار مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با آزادگان، جانبازان و خانواده شهدا این اداره کل
به مناسبت هفته دفاع مقدس صورت گرفت؛
به مناسبت هفته دفاع مقدس مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با آزادگان، جانبازان و خانواده شهدا این اداره کل دیدار کرد.
پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان به مناسبت روز جهانی دریانوردی
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، دکتر حمیدرضا آبایی با صدور پیامی روز جهانی دریانوردی را گرامی داشت.
تقدیر  از کارکنان آتشنشانی و ایمنی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان به مناسبت 7 مهر روز آتشنشانی و ایمنی
با حضور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و معاونین وی صورت گرفت؛
به مناسبت فرا رسیدن 7 مهر روز آتشنشانی و ایمنی با حضور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و معاونین وی از کارکنان آتشنشانی و ایمنی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان تقدیر بعمل آمد.
تجلیل از عوامل تسریع فرآیند ترخیص کالا و ورود و خروج کامیون ها مجتمع بندری انزلی
با حضور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و ناظر گمرکات گیلان صورت گرفت؛
مراسم تجلیل از عوامل تسریع فرآیند ترخیص کالا و ورود و خروج کامیون ها مجتمع بندری انزلی با حضور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و ناظر گمرکات گیلان صورت گرفت.