یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
 
سرمایه گذاری 70 میلیارد تومانی بخش خصوصی در بندر انزلی

 

 

 

 

سرمایه گذاری 70 میلیارد تومانی بخش خصوصی در بندرانزلی:

مهندس سید علی نعیمی مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان بیان کرد :

پروژه های سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه های ساخت سیلو و انبار مخازن روغن خوراکی به ارزش بیش از 70 میلیارد تومان است که توسط بخش خصوصی در سال جاری در بندرانزلی سرمایه گذاری خواهد شد و این حجم سرمایه گذاری در انزلی در نوع خود بی مانند است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان این مطلب که بر اساس اخرین امار ترانزیت سوخت از طریق بندرانزلی از ابتدای سال جاری تاکنون در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته پنج برابر شده است، تصریح کرد بخش اعظم ترانزیت سوخت از بندرانزلی به کشورهای همسایه به ویژه ترکیه و عراق انجام می شود. به گفته وی با توجه به نیاز کشور به غلات، ترانزیت غلات از بندرانزلی به جنوب کشور در حال افزایش است که انتظار می رود این روند رو به رشد ترانزیت همچنان ادامه داشته باشد به اذعان نعیمی افزایش ترانزیت از طریق بندرانزلی افزایش سرمایه گذاری های بخش خصوصی در این بندر را نیز به همراه داشته است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان همچنین از تمایل و رغبت سرمایه گذاری بخش خصوصی رغبت بیشتری برای احداث زیر ساخت های تجاری در بنادر استان به ویژه بندرانزلی دارند و تعداد زیادی از انها برای عقد قراردادهای سرمایه گذاری به اداره بنادر و دریانوردی استان مراجعه کرده اند.

 وی در ادامه به نحوه رسیدگی طرح های سرمایه گذاری توسط کارشناسان اداره بنادر و دریانوردی پرداخت و با بیان این مطلب که این طرح ها پس از تصویب نهایی قرارداد با سرمایه گذار جهت اجرایی شدن پروژه به امضا می رسد خاطر نشان کرد . تاکنون در بندرانزلی قرارداد احداث یک باب سیلوی 45 هزار تنی با سرمایه گذاران بخش خصوصی به امضا رسیده که با بهره برداری از این سیلوی غلات ظرفیت تخلیه و بارگیری این محصول در بندرانزلی به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت .

وی با اشاره به این که حداکثر ظرف دو سال اینده شاهد بهره برداری از سیلوی غلات یاد شده در انزلی خواهیم بود یاداور شد افزایش سیلوهای غلات در محوطه بندرانزلی می تواند زمینه های افزایش صادرات و واردات این محصولات را فراهم سازد . وی اضافه کرد همچنین قرارداد احداث مخازن روغن خوراکی به حجم 10 هزار تنی نیز به امضا رسیده است .

مهندس نعیمی در بخشی دیگر از احداث پنج باب انبار تخصصی در محوطه بندرانزلی با سرمایه گذاری بخش خصوصی خبر داد و اذعان داشت به منظور ساخت این بنادر قراردادهای نهایی شده با سرمایه گذاران به ثبت رسیده است .

 

عععععع

۲۲ آذر ۱۳۹۴ ۱۹:۰۰
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استآن گیلان |
کد خبر : ۳۴,۳۸۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید