یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
 
نشست مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با نماینده سرمایه گذار روسی

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در خصوص سرمایه گذاری و ساخت سیلو و انبار با سرمایه گذار روسی نشستی را برگزار کرد. دراین نشست مهندس چراغی ابتدا درخصوص قدمت بندر انزلی سخنانی را مطرح نمود و بندر انزلی را بندر استرا تژیک معرفی نمود .

وی اظهار داشت: در حال حاضر بندر انزلی مجهزترین بندر شمالی ایران بوده و با تکمیل طرح توسعه، اسکله های این بندر به 20 پست افزایش خواهد یافت.

مدیر کل بنادر ودریانوردی استان گیلان یکی از مهمترین دلایل پیشرفت بندر انزلی را واگذاری بخش اعظم فعالیتهای دریایی و بندری به بخش خصوصی و ایجاد رقابت بین آنها اعلام نمود.

مهندس چراغی در خصوص برنامه های آینده این اداره کل هم اشاره کرد: درآینده قصد داریم در زمینه واردات و یا ترانزیت روغن های خوراکی نیز فعالیت کنیم و در زمینه صادرات نیز نقش پر رنگ تری ایفا کنیم.

نماینده سرمایه گذار روسی نیز در این نشست عنوان نمود: شرکت ما بیشتر در زمینه تولید محصولات کشاورزی فعالیت می کند و 65 درصد غلات کشور روسیه از طریق همین شرکت تهیه و صادر میشود و به همین منظور در صدد سرمایه گزاری جهت ساخت سیلو و انبار در بندر انزلی هستیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان ضمن تاکید بر افزایش میزان تخلیه و بارگیری خاصه در حوزه صادرات، حضور این گونه شرکتها را منوط به هماهنگی با شرکت های داخلی با توجه به توان عملیاتی با رعایت مسائل حقوقی و قوانین داخلی بنادر و دریانوردی ایران دانست.

۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ۱۷:۰۴
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۵,۹۹۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید