چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰
 
دور جدید تحرکات تجاری در بنادر گیلان آغاز شد

 

 

 

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان خبر داد: کشتی پرین متعلق به ناوگان کشتیرانی خزر در روزهای نخست ماه جاری با هماهنگی کشتیرانی و بندر و برای اولین بار با ظرفیت شش هزار تن و با طول ١۴٠ متر از مبدأ بندر اکتائو قزاقستان وارد بندر آستارا ‌‌شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان, کشتیرانی را از حلقه های بسیار مهم در تسهیل تجارت بین الملل و حمل و نقل چند وجهی دانست و افزایش سطح همکاری و هماهنگی بین بندر و کشتیرانی را از محورهای اصلی برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در بخش توسعه دریامحور بسیار ضروری خواند.

در این راستا کشتی پرین متعلق به ناوگان کشتیرانی خزر روز گذشته با هماهنگی کشتیرانی و بندر و برای اولین بار با ظرفیت شش هزار تن و با طول ١۴٠ متر از مبدأ بندر اکتائو قزاقستان وارد بندر آستارا ‌‌شد.

مدیرکل منطقه ویژه اقتصادی استارا با تأکید بر این‌که بسیاری از مراکز تولیدی غرب و شمال غرب کشور به بندر آستارا نزدیک می‌باشند و به لحاظ اقتصاد حمل و نقل در قیمت تمام شده و زمان حمل کالا بسیار تاثیر گذار است، افزود: بهره‌برداری بهینه از فرصت‌های موجود در راستای توسعه بندر آستارا و رونق اقتصادی این منطقه با هدف تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در سال اقتصاد، اقدام و عمل مدنظر مقام معظم رهبری، از سیاست‌های سازمان بنادر و دریانوردی است.

مهندس چراغی با اشاره به اینکه بندر انزلی در استان گیلان بعنوان مرکز اصلی ( Home Port )کشتیرانی خزر محسوب می گردد,یادآور شد: در نظر داریم با برنامه ریزی مشترک با مدیران کشتیرانی نسبت به توسعه تجارت بین المللی در خزر با محور صادرات و ترانزیت نسبت به تنوع بخشی حمل و نقل دریایی و بندری اقدام نماییم. وی افزود: در این راستا اهداف مشترکی را ترسیم کرده ایم تا بتوانیم در یک أفق زمانی کوتاه مدت وظایف مشترک ملی و منطقه ای را محقق کنیم.

پرین

۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۴۳
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۶,۰۷۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید