دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
 
جلسه هم اندیشی مدیران بنادر شمالی در خصوص لایروبی در بندر انزلی برگزار شد

 

 

 

 

 

در دومین جلسه هم اندیشی در خصوص لایروبی بنادر شمالی، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران و هیئت همراه، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان و معاونین وی، مدیرعامل شرکت تایدواتر خاورمیانه، مدیران شرکت خط دریا بندر، رئیس اداره و حفاظت دریایی و مسئول حقوقی بنادر گیلان حضور داشتند و تصمیماتی اتخاذ شد.

  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در ابندای جلسه، هدف از این نشست را هماهنگی و عملکرد متمرکز بنادر شمالی در امور لایروبی عنوان کرد و موضوعات موجود در قرارداد لایروبی بنادر نوشهر، امیرآباد و انزلی را مواردی مشترک در بین این بنادر دانست و اظهار امیدواری کرد تا در اجرای قرارداد لایروبی، رویه یکسانی در بنادر شمالی دنبال شود.

مهندس چراغی افزود: چند سالی است که در سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص لایروبی حساسیتهای زیادی وجود دارد و در خصوص نحوه واگذاری آن به بخش خصوصی مباحثی مطرح شده و خوشبختانه ماحصل آن نتایج خوبی بود که در بنادر جنوب و شمال شکل گرفت که بحث رقابتی هم در آن لحاظ شده و آن استفاده بهینه از تمام پتانسیل ها و ظرفیتهای موجود و دانش لازم در بنادر کشور از آن استفاده می شود و این ماحصل تفکر بسیار خوبی بود که در راس مجموعه سازمان بنادر مهندس سعیدنژاد، هیئت عامل سازمان بویژه در قسمت معاونت دریایی سازمان این رویکرد حاکم شد که ما خدمات دریایی در بخشهای مختلف را و بطور خاص خدمات لایروبی را رقابتی کرده و بتوانیم از تمام توان موجود در بخش خصوصی استفاده بهتر ببریم و خوشبختانه این اتفاق در بنادر جنوبی روی داد و در بنادر شمالی هم بصورت متمرکز به یک شرکت واگذار شد.

 مهندس چراغی خاطرنشان کرد: بنابر دلایل کاملا کارشناسی، بندر انزلی بعنوان بندر مرکزی لایروبی در شمال کشور در نظر گرفته شده و روش کار به این صورت است که به لحاظ حاکمیتی، کمیته ای در سازمان بنادر، لایروبی را در بنادر شمال مدیریت می کند که در راس آن معاونت دریایی سازمان، مهندس راستاد قرار دارد و مدیران بنادر نوشهر، امیرآباد و انزلی هم عضوی از این کمیته محسوب می شوند که کل برنامه های لایروبی و انجام جدول لایروبی را بصورت منسجم و متمرکز انجام خواهند داد.

وی همچنین افزود: قرارداد لایروبی بنادر شمالی از اول خرداد ماه سال جاری اجرایی شد و فعالیت لایروبی در غالب قرارداد جدید آغاز شد و امیدواریم با تصمیماتی که در این جلسه گرفته می شود، از این به بعد با هماهنگی و با کمترین مشکل قرارداد را ادامه دهیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران هم طی سخنانی از این جلسه اظهار خورسندی کرد و گفت: مدیریت سازمان کار خوبی در بحث لایروبی بنادر انجام داده و به این موضوع نظم و سازماندهی خاصی داده است.

مهندس رضوانی خاطر نشان کرد: مشکلات قراردادی هم مشکلات پیچیده ای نیست و قابل حل می باشد، همانطور که مشکلات قبلی هم توسط دوستان و همکاران حل شده.

وی افزود: موضوع لایروبی باید بطور صحیح مدیریت و حل شود چون اگر نتوانیم آن را مدیریت کنیم، همه ما از آن آسیب خواهیم دید.

مهندس رضوانی همچنین اضافه کرد: سالها موضوع لایروبی یکی از کارهای حرفه ای و اصلی سازمان بنادر و دریانوردی بوده و قرار شده تا این امور هم به بخش خصوصی واگذار شود و سازمان بنادر و دریانوردی خود آن را نظارت کند و اظهار امیدواری کرد در سایه همکاری سازمان بنادر و بخش خصوصی این قراردادبه خوبی راهبردی شود.

در پایان این جلسه در خصوص انجام به موقع تعمیرات شناورهای لایروبی، تعیین و تکلیف لایروب مهاجر و بارج عطارد، تعیین ساعات کار لایروبها در هر بندر و موضوعات دیگر تصمیماتی گرفته شد.

شایان ذکر است در حاشیه این نشست، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران و هیئت همراه در معیت مهندس چراغی از موج شکنهای جدید بندر انزلی و طرحهای در دست اجرا، بازدید کردند.


نشست هم اندیشی مدیران بنادر شمالی 6
نشست هم اندیشی مدیران بنادر شمالی 5
نشست هم اندیشی مدیران بنادر شمالی 4
نشست هم اندیشی مدیران بنادر شمالی 2
نشست هم اندیشی مدیران بنادر شمالی 1
جلسه هم اندیشی مدیران
نشست هم اندیشی مدیران بنادر شمالی 8
نشست هم اندیشی مدیران بنادر شمالی 7

۳۰ تیر ۱۳۹۵ ۱۵:۴۵
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۶,۲۶۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید