شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
 
مدیرکل بنادر گیلان طی پیامی روز خبرنگار را به تلاشگران عرصه قلم و اندیشه تبریک و تهنیت گفت
 مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان روز خبرنگار را به تلاشگران عرصه قلم و اندیشه تبریک و تهنیت گفت.

خبرنگاران این نگارنده های پرتلاش در گذر ثانیه ها به هر طرف می شتابند تا مهمترین رخدادهای ماحول افراد بشر را به سمع و نظر شان برسانند. این قشر پویای جامعه که در واقع برای آگاهی دهی به مردم همواره تاوان داده اند حالا در مسیر زمانی شاهد فرصتی هستند که “روز خبرنگار” نام گرفته است. این روز  برای جامعه ی روزنامه نگاری مبارک باد باشد که ایزد بی همتا صدای خبرنگار را رساتر و  نقش قلم او را برجسته تر از گذشته گرداند.

در روزگاری که از آن به عصر اطلاعات و فن آوری نام می برند، نقش خبرنگار به عنوان ابزار اطلاع رسانی، نقشی حیاتی و انکارنشدنی دارد. در دنیای کنونی با وجود فن‌آوری‌های ارتباطیِ پیشرفته و متعدد در امر دست‌یابی سریع به اطلاعات و منابع مختلف و با وجود مشکلات فراوانی که به طور آشکار در بیشتر نقاط این کرۀ خاکی فراگیر شده، کسب اطلاعات صحیح و قابل اطمینان، تنها از راه خبرنگارانی درست کار شدنی است. خبرنگاران که از مهره‌های اساسی ملت‌ها به‌شمار می‌روند، باید با قبول خطرهای فراوان، به واقعیت مسائل پی ببرند و آن را به مردمان برسانند.

این خبرنگاران هستند که قادر به اطلاع‌رسانی دقیق و بی‌طرف هستند. خبرنگارانی با رسالت، در مسیر وظیفه پیامبری شان توانستند مشکلات بس بزرگی را هموار کرده و گوش و چشم مردم خود باشند.

 خبرنگاران پیرو راه پیامبری بوده و برای آگاهی‌دهی و اطلاع‌رسانی از هیچ تلاشی دریغ نکرده و همواره روز و شب زحمت می‌کشند تا رسالت انسانی و وجدانی خود را اداء کنند.

۱۷ مرداد  روزیست که از خبرنگارانی که از طریق رسانه‌های نوشتاری، دیداری و شنیداری  برای مردم آگاهی‌رسانی کرده و چشم و گوش آنان هستند، گرامی‌داشت می‌شود. این روز فرصتی است جهت پاسداشت حرفه خبرنگاری و ارج نهادن به تلاش جمعیت بزرگی از فرهیختگان جامعه که تمام هم و غم خود را در انتقال آگاهی و اطلاع رسانی به عموم مردم قرار داده اند.
ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای راه آگاهی بخشی بویژه خبرنگار شهید صارمی، روز خبرنگار را به کلیه خبرنگاران محترم و دست اندرکاران پرتلاش عرصه خبر و اطلاع رسانی خاصه خبرنگاران حوزه حمل و نقل تبریک و تهنیت عرض نموده توفیق روزافزون همگان را از درگاه ایزد منان خواستارم».
راه‌تان همیشه روشن، زبان‌تان بیانگر واقعیت‌ها و قلم‌تان پر رنگ‌تر باد.


📡📡📡 روابط عمومی بنادر و دریانوردی گیلان
https://telegram.me/anzaliportpmo
۱۶ اَمرداد ۱۳۹۵ ۲۲:۱۸
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۶,۳۸۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید