شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
 
رئیس اتاق بازرگانی استانهای زنجان و هیئت همراه از بندرگاه انزلی بازدید کردند

 

 

 

 

 

رئیس اتاق بازرگانی زنجان در راس یک هیئت اقتصادی و بازرگانی ضمن بازدید از بندر انزلی، از ظرفیتها و توانمندیهای بندر از نزدیک  آشنا شدند.

مدیرکل بنادر گیلان در این بازدید ضمن معرفی بندر انزلی و قدمت فعالیتهای دریایی و بندری در آن عنوان داشت: با توجه به استعداد ها و ظرفیتهای موجود در دو استان گیلان و زنجان، می توان با همکاری تجاری و حمل و نقل یک اشتغال و درآمد پایدار را ایجاد نمود.

مهندس چراغی افزود: بندر انزلی در همه زمینه های ترانزیت، صادرات، واردات فعالیت می کند و بیشترین ظرفیت در بین بنادر شمالی کشور را دارا است.

وی خاطر نشان کرد: ظرفیت تخلیه و بارگیری در بندر انزلی 11 میلیون تن می باشد و با اجرای طرح توسعه به 17 میلیون تن افزایش می یابد و کشور روسیه با 55 درصد، بزرگترین شرکت تجاری ما در دریای خزر می باشد و به ترتیب کشورهای قزاقستان، ترکمنستان و آذربایجان قرار دارند و در تردد کشتی هم کشور روسیه با 61 درصد، بیشترین تردد کشتی را با بندر انزلی در حوزه خزر قرار دارد و کشورهای قزاقستان، ترکمنستان و آذربایجان در رده های بعدی هستند.

مهندس چراغی به پروژه های سرمایه گذاری در بندر انزلی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: ساخت اسکله های سوختی، مجتمع کشتی سازی، مخازن روغن خوراکی، ساخت سیلوی غلات، انبار، نیروگاه برق 4 مگاواتی، احداث خط لوله انتقال فرآورده های نفتی از پروژه هایی می باشد که در بندر انزلی در آن سرمایه گذاری شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان سپس به آمار 4 ماهه سال 95 اشاره کرد و گفت: در 4 ماهه ابتدای امسال 788 هزار تن تخلیه و بارگیری داشتیم و در مقایسه با 4 ماهه سال گذشته 541 هزار تن تخلیه و بارگیری رشد 46 درصدی داشتیم که این روند خوبی است و برای حفظ و ارتقای این آمار به دنبال خدمات خوب به کشتیرانیها و صاحبان، بازاریابی و کالاهای جدید هستیم.

وی همچنین به افزایش صادرات در امسال پرداخت و اظهار داشت: با حذف گروه کالاهای ساختمانی در صادرات 44 درصد رشد داشتیم که این هم خبر خوبی برای بنادر گیلان می باشد و برای بنادر گیلان می باشد و برای تسهیل و افزایش صادرات ما افزایش فعالیت از 11 میلیون تن به 17 میلیون تن، ساخت انبارهای جدید، افتتاح اسکله های جدید، تقویت حمل و نقل کانتینری، پیگیری جهت اتصال شبکه ریلی به بندر، حمایت از سرمایه گذاران، کاهش قیمت تمام شده کالا و ساخت پایانه تخصصی صادراتی را در دستور کار قرار داده ایم.

وی افزود همچنین به دنبال یک هاب لجستیک صادراتی بین انزلی، آستراخان و آذربایجان هستیم تا در کوتاهترین زمان کانتینر به مقصد رفته و برگردد.

تیزهوش رئیس اتاق بازرگانی استان گیلان هم در این بازدید گفت: توسعه بندر با توجه به افزایش ظرفیت کالاها و کشتیها در خزر یک ضرورت است و اظهار امیدواری کرد تا تجار و همه ذینفعان بتوانند از ظرفیتهای موجود در بندر انزلی بهره مند شوند.

جمیلی رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان هم طی سخنانی گفت: در سایه سعی و تلاش مدیریت و مجموعه بنادر گیلان سهم بندرانزلی در مبادلات اقتصادی افزایش یافته و با این رویه حتما این سهم در آینده باز هم افزایش خواهد یافت.

وی هدف از سفر به بندرانزلی را آشنایی با ظرفیتهای موجود در بندر از نزدیک عنوان کرد و افزود: به دنبال سفر ریاست محترم جمهور به استان زنجان، این استان به عنوان لجستیک پارک شمال غرب کشور انتخاب شد و با توجه به نزدیکی این استان به نقاط 48 درصدی این کشور و همچنین مرزهای اطراف، یکی از ضرورتهایی که بتوانیم موفق شویم ارتباط ما با بندر انزلی و استفاده از کریدورهای موجود می باشد.

وی در پایان افزود: امیدواریم فعالان اقتصادی و تجار استان زنجان از قابلیتها و ظرفیتهای موجود و خدماتی که در بندر انزلی ارایه می شود مطلع و بهرمند شوند.

در پایان این نشست مدیرکل بنادر گیلان پیشنهاد ایجاد دبیرخانه حمل و نقل دریایی با عضویت بنادر و دریانوردی گیلان، اتاقهای بازرگانی استانهای گیلان و زنجان و بخش خصوصی را ارایه نمود.


بازدید هیئت اقتصادی و بازرگانی زنجانی 12

بازدید هیئت اقتصادی و بازرگانی زنجانی 25
بازدید هیئت اقتصادی و بازرگانی زنجانی 24
بازدید هیئت اقتصادی و بازرگانی زنجانی 23
بازدید هیئت اقتصادی و بازرگانی زنجانی 22
بازدید هیئت اقتصادی و بازرگانی زنجانی 21
بازدید هیئت اقتصادی و بازرگانی زنجانی 20
بازدید هیئت اقتصادی و بازرگانی زنجانی 19
بازدید هیئت اقتصادی و بازرگانی زنجانی 18
بازدید هیئت اقتصادی و بازرگانی زنجانی 17
بازدید هیئت اقتصادی و بازرگانی زنجانی 16
بازدید هیئت اقتصادی و بازرگانی زنجانی 15
بازدید هیئت اقتصادی و بازرگانی زنجانی 14
بازدید هیئت اقتصادی و بازرگانی زنجانی 13
 

۲۳ اَمرداد ۱۳۹۵ ۱۶:۰۴
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۶,۴۵۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید