پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
 
جلسه تبیین و تشریح طرح های سرمایه گذاری در بندر انزلی برگزار شد

 

جلسه تبیین و تشریح طرح های سرمایه گذاری در تاریخ 15 شهریور 95 در ساختمان مرکزی اداره کل  بنادر و دریانوردی استان گیلان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در نظر دارد به منظور توسعه و ارتقاء زیرساختهای بندری خود در بخش پشتیبانی ، صادراتی، گردشگری دریایی و ... انجام سرمایه گذاری در طرح های مذکور را به اشخاص حقوقی علاقمند که دارای توان تخصصی و مالی در حوزه های مطروحه باشند از طریق مزایده ( در قالب عقد اجاره با شرط B.O.T ) واگذار نماید.

لذا در جلسه ای که در تاریخ 15 شهریور 95 در ساختمان مرکزی این اداره کل برگزار شد طرح های سرمایه گذاری در قالب احداث مجتمع گردشگری دریایی ، احداث مجتمع ساخت و تعمیر کشتی ، احداث نیروگاه برق گازی ، احداث پایانه صادراتی، احداث مخازن روغن خوراکی ارائه و مورد تشریح و بررسی قرار گرفت.

مهندس حسین چراغی در خصوص توسعه و ارتقاء زیرساختها و روساختهای بنادر گیلان اظهار کرد: زیرساختها و روساخت‌های بندر انزلی با استفاده از توانمندی و ظرفیت‌های بخش خصوصی در حال انجام است و امید است طرح های مذکور فوق نیز در قالب سرمایه گذاری بخش خصوصی اجرا و مورد بهره برداری قرار گیرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با بیان اینکه توسعه بازار بازرگانی و حمل و نقل کالا راهبرد مدیریتی این سازمان در بنادر استان است، تصریح کرد: رویکرد بنادر و دریانوردی گیلان به طرف بین‌المللی کردن مبادلات بازرگانی در حال تغییر است.

وی تغییر در روش‌های حمل نقل کالا از سنتی به حمل و نقل کانتینری را حائز اهمیت خواند و بیان کرد: امر مذکور در حوزه واردات، صادرات و ترانزیت کالا پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه صنعت دریایی و بندری در دنیای امروز بیشترین اشتغال و درآمدزایی را می‌تواند در کشور ایجاد کند، اظهار کرد: 45 درصد از جی.دی.پی کشورها از طریق صنایع بندری کسب می‌شود.

مهندس چراغی رشد تخلیه و بارگیری کالا در بندر انزلی در سال‌های گذشته را دارای حرکت نزولی خواند و بیان کرد: امسال افزایش تخلیه و بارگیری کالا در بندر انزلی با بازاریابی و اصلاح قمیت تمام شده کالا تحقق پیدا کرده است.

۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ۱۶:۱۳
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۶,۷۲۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید