شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
 
گرامیداشت هفته دفاع مقدس در بنادر گیلان

 

 

 

 مدیرکل سازمان بنادر و دریانوردی استان گیلان:

حسین چراغی ظهر امروز در گرامیداشت و خاطره شهیدان جنگ تحمیلی و مدافع حرم با اشاره به پاسداشت دفاع جانانه شهدا از آرمان های کشور و انقلاب اسلامی اظهار  کرد: نقش مردم شهید پرور گیلان در دفاع  مقدس نشان از رشادت و ولایت مداری مردم این استان سرسبز است.
مدیرکل سازمان بنادر و دریانوردی استان گیلان افزود: 8 هزار شهید گیلانی، 20 هزار جانباز و 2600 آزاده نشان دهند پایداری و وفاداری مردم گیلان است.
وی استان گیلان را در رده 4 استان برتر کشور در راستای میران تعداد شهید، جانبازان و ایثارگران خاطرنشان کرد: شرایط ویژه ای در دنیای اسلام و منطقه جاری بوده و دشمن آرمان های کشور و انقلاب را قرار دارد.
چراغی با اشاره به حفظ دستاوردهای دفاع مقدس است تصریح کرد: باید فرهنگ ایثارگری را ترویج دهیم تا این موضوع کم رنگ نشود زیرا اگر برخلاف آن عمل کنیم در مسیر مورد انتظار دشمن حرکت کرده ایم.
مدیر کل سازمان بنادر و دریانوردی استان گیلان جامعه امروزی را وارث انقلاب و ارزش های آن دانست و گفت: وظیفه جامعه کنونی حفظ فرهنگ شهادت و ایثارگری ها بوده که رسانه ها ، مردم و سازمان ها وظیفه حفظ این فرهنگ را دارند.
وی ادامه داد: جبهه نفاق و استکبار با شکلی جدید در منطقه ظهور کرده و هدف آن به دنبال سقوط آرمان های جمهوری اسلامی است و اگر امروز به این موضوع توجه نکنیم به هدف و ارزش های دفاع مقدس خدشه وارد میشود.
چراغی دو عنصر توکل و اعتقاد به خداوند را از عوامل رشادت های سربازان اسلام دانست و یادآور شد: رشادت ها و ایثار ها دفاع مقدس در تاریخ معاصر بی نظیر و در تاریخ اسلام کم نظیر باشد.
وی با بیان اینکه فزهنگ شهادت و ایثار هنوز در جامعه وجود داشته و گیلان بیست شهید مدافع حرف به جهان اسلام هدیه کرده است متذکر شد: به برکت خون شهدا در مسیر و هدف انقلاب حرکت می کنیم تا این امانت را به صاحب اصلی آن برسانیم.

معاون هماهنگ کننده سپاس قدس گیلان:

سرهنگ عباس بایرامی ظهر امروز در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان جنگ تحمیلی و مدافع تحمیلی حرم با اشاره به پاسداشت دستاورد های فرهنگ شهادت اظهار کرد: باید تمام زوایایی پنهان را به همگان نشان دهیم زیرا دارای ابعاد عجیب و عمیق فراوان است.
 معاون هماهنگ کننده سپاس قدس گیلان افزود: پس از جنگ سرد در هر مناظره ای آمریکا و شوروی در مقابل همدیگر قرار می گرفتند اما در جنگ تحمیلی در کنار یکدیگر حامی اصلی عراق بودند.
وی با اشاره به اینکه نگاه و زاویه ما نباید به پیام های دفاع مقدس محدود باشد خاطرنشان کرد: جنگ متعلق به فرد و گروهی خطی نیست.
بایرامی با اشاره به نقش دریا و دریانوردی تصریح کرد: همگان جنگ را در خاکریز میدانند ولی کشتی های تجاری و تجارت دریایی در زمان جنگ تحمیلی بر مدیریت آن زمان بسیار موثر بود.
معاون هماهنگ کننده سپاس قدس گیلان با اشاره به مدارک جمع آوری شده شهیدان و ایثارگران گفت: در طی 14 سال فقط سی درصد از مدارک را جمع کردیم ولی با درخواست از مردم و پایگاه ها طی پنج ماه به 92 درصد رسیدیم.
وی 8 سال دفاع مقدس را عامل سربلندی ایرانیان را در جهان دانست گفت: در دفاع مقدس اتحاد تمام مذهب ها و مردم را شاهد بودیم که نمونه آن شهیدهای ارمنی ، مسیحی، یهودی، شیعه و سنی ایرانی بود.
بایرامی با بیان اینکه دفاع مقدس یک مدل از فرهنگ و علم است ادامه داد: اگر هدف را بشناسیم و  انسجام ملی را به خوبی اثبات میرسانیم.
معاون هماهنگ کننده سپاس قدس گیلان با اشاره به اینکه مردم تشنه فرهنگ دفاع مقدس هستند و  نمونه آن را در تئاتر فصل شیدایی مشاهده کردیم متذکر شد: نگاه جهادی باید سرلوحه تمام مسئولین در همه عرصه های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی باشد.
در پایان این مراسم از خانواده شهیدان مدافع بندرانزلی در این مراسم تجلیل شد.


سلتج
گرامیداشت هفته دفاع مقدس در بنادر گیلان 2
گرامیداشت هفته دفاع مقدس در بنادر گیلان 1
گرامیداشت هفته دفاع مقدس در بنادر گیلان 8
گرامیداشت هفته دفاع مقدس در بنادر گیلان 6
گرامیداشت هفته دفاع مقدس در بنادر گیلان 4
گرامیداشت هفته دفاع مقدس در بنادر گیلان 3
گرامیداشت هفته دفاع مقدس در بنادر گیلان 17
گرامیداشت هفته دفاع مقدس در بنادر گیلان 16
گرامیداشت هفته دفاع مقدس در بنادر گیلان 15
گرامیداشت هفته دفاع مقدس در بنادر گیلان 14
گرامیداشت هفته دفاع مقدس در بنادر گیلان 13
گرامیداشت هفته دفاع مقدس در بنادر گیلان 12
گرامیداشت هفته دفاع مقدس در بنادر گیلان 11
گرامیداشت هفته دفاع مقدس در بنادر گیلان 10
گرامیداشت هفته دفاع مقدس در بنادر گیلان 9

۴ مهر ۱۳۹۵ ۱۶:۵۷
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۶,۸۵۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید