شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
 
بندر انزلی در چهارمین نمایشگاه بین المللی دریایی جمهوری اسلامی حضور یافت

چهارمین نمایشگاه بین المللی دریایی جمهوری اسلامی ساعتی پیش در حالی در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) تهران، که وزرای راه و صنعت، نمایندگان مجلس و همچنین جمعی از سفرای کشورهای خارجی در  آن حضور داشتند، کار خود را شروع و پس از سه روز فعالیت در ۵ مهر ۹۵  به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، این نمایشگاه با هدف ترویج، اشاعه و گسترش فرهنگ دریا محور، معرفی دستاوردهای علمی، پژوهشی و تکنولوژی صنعت دریایی و دریانوردی کشور، ارتقاء سطح همکاری‌های علمی و تجاری با کشورهای جهان و معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری در حوزه‌‌های دریایی و مشارکت در روند جهانی شدن برگزار شده است.

قله نمایی صنعت دریایی و دریانوردی کشور، ترویج فرهنگ دریا محور و جذب سرمایه گذاران خارجی همراه با تکنولوژی نوین دریایی با حفظ توانمندی‌های داخلی با تاکید بر اقتصاد مقاومتی و بومی کردن این صنعت از دیگر اهداف نمایشگاه چهارم است.

در این نمایشگاه که از پیش از ظهر روز سوم مهرماه کار خود را آغاز کرده و تا پایان امروز پنجم ماه جاری ادامه داشت، علاوه بر صدها شرکت داخلی، ده ها شرکت خارجی از کشورهایی همچون ایتالیا، عمان، آلمان، ژاپن، فرانسه، انگلستان، کره جنوبی، قزاقستان و چین جدیدترین تولیدات و خدمات خود را ارائه کردند.

غرفه سازمان بنادر و دریانوردی در بخش اصلی این نمایشگاه در فضایی به وسعت ۳۵۰ متر مربع جانمایی شده و غرفه بندر انزلی همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸ پذیرای سرمایه گذاران و عموم مردم به ویژه علاقه مندان به صنعت حمل و نقل دریایی بود.

مجتبی نظری، رییس اداره سرمایه گذاری و بازاریابی و محمد بینا مسئول روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان هر روز با حضور در غرفه مجهزترین  و قدمیترین بندر تجاری شمال کشور با سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی از نزدیک دیدار و گفتگو کردند.

شایان ذکر است، نمایشگاه چهارم دریایی جمهوری اسلامی بخش های مختلفی دارد که از جمله آن، کشتیرانی، حمل و نقل دریایی، صنایع کشتی سازی، صنایع فراساحل نفت و گاز ،خدمات دریایی و بندری، ساخت، تجهیز و توسعه بنادر ،امور نظامی و دفاعی، اقیانوس شناسی و هواشناسی، الکترونیک و مخابرات ،حقوق دریایی، موسسات رده بندی، بیمه و موسسات اعتباری، نقشه برداری و هیدروگرافی، تجسس و نجات دریایی ،محیط زیست دریایی ،گردشگری و تفریحات دریایی، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، انجمن ها و اتحادیه های و دانشگاهها و مراکز عالی آموزشی و علوم وفنون دریایی است.

برگزاری جلسات چهره به چهره با تجار و سرمایه گذاران و همچنین امضای تفاهمنامه و موافقت نامه های تجاری با حضور سفرا و رایزنان اقتصادی سفارتخانه های مستقر در ایران از جمله برنامه های جنبی این نمایشگاه به منظور توسعه همکاری های بین المللی دریایی است.

 

۵ مهر ۱۳۹۵ ۱۷:۳۹
روابط عمومی بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۶,۸۷۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید