پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
 
دریانوردی ضرورتی اجتناب ناپذیر برای جهان است

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان به نقل از ایرنا، نورالله عباسی، معاون دریایی، بندری اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان شامگاه چهارشنبه در مراسم گرامیداشت روز دریانوردی در سالن همایش دهکده ساحلی انزلی، پیام کی تاک لیم دبیرکل سازمان بین المللی دریانوردی را به مناسبت فرارسیدن این روز قرائت کرد.

دبیرکل سازمان بین المللی دریانوردی، در پیامی صنعت دریانوردی و کشتیرانی را ضرورتی اجتناب ناپذیر برای جهان دانست.

دبیرکل سازمان بین المللی دریانوردی در این پیام اظهار کرد:در جهان امروز با جمعیت هفت میلیارد نفری چالش هایی بی سابقه وجود دارد.
کی تاک لیم افزود: تهدیدات مربوط به تعارضات، تروریسم، مهاجرتهای افسارگسیخته، فقدان امنیت، آب و غذا، تغییرات آب و هوایی و شکاف روز افزون میان فقیر و غنی موجبات نگرانی را فراهم می سازد.
وی با اشاره به تلاش دولت ها برای یافتن روش های مناسب و پایدار در راستای توسعه اقتصادی و اجتماعی با هدف برطرف کردن نیازهای جمعیت رو به افزایش جهان گفت: تصویب دستور کار سال 2030 برای توسعه پایدار و امضاء توافقنامه پاریس درخصوص تغییرات آب و هوایی، دو دستاورد مهم سال گذشته بود.
کی تاک لیم نقش سازمان بین المللی دریانوردی در موفقیت های به دست آمده را بسیار پررنگ دانست و تصریح کرد: تکیه اقتصاد امروز جهان برای حمل و نقل کالا، سوخت، مواد اولیه غذایی و سایر محصولات به کشتی بوده و حمل و نقل دریایی پشتوانه و ستون فقرات تجارت بین المللی و بازار های جهانی است .
وی با اشاره به حمل گسترده بار توسط کشتی های جدید با فناوری های پیشرفته ، پیچیده و سازگاری با محیط زیست تاکید کرد: واردات و صادرات کالا در مقیاس ضروری برای توسعه پایدار دنیای مدرن امروزی، مدیون ناوگان جهانی و دریانوردان است.
دبیرکل سازمان بین المللی دریانوردی با تاکید بر نقش آفرینی فعالانه همه کشورها خاطرنشان کرد: سهم هزینه حمل و نقل در سبد قیمتی کالاهای مصرفی ناچیز و قابل چشم پوشی است.
کی تاک لیم عملکرد زیست محیطی مطلوب کشتیرانی را عامل رشد و توسعه سبز توصیف و اظهار کرد: دسترسی به حمل و نقل دریایی کارآمد و کم هزینه کمک زیادی به بهبود استانداردهای زندگی جهانی در تبلور اقتصادهای جدید کرده است.
به گفته دبیرکل سازمان بین المللی دریانوردی، رشد اقتصادی پایدار، اشتغال، کامیابی و ثبات درکنار توسعه تجارت دریایی و بهبود زیرساخت های بندری، بهره وری و ترغیب افراد برای انتخاب دریانوردی به عنوان یک شغل درجهان درحال توسعه را به وجود آورد. 
کی تاک لیم توسعه پایدار را وابسته به افزایش بهره وری در هزینه های حمل و نقل دریایی دانست و گفت: عوامل انگیزشی اقتصادی و قانونی، صنعت کشتیرانی را درخصوص سرمایه گذاری در تکنولوژی های سبز تشویق می کند.
وی با اشاره به شعار روز جهانی دریانوردی در سال 2016 با عنوان کشتیرانی ضرورتی اجتناب ناپذیر گفت: مسیرمان به سمت رسیدن به عصر توسعه پایدار و پاک همچنان ادامه دارد.

۶ مهر ۱۳۹۵ ۰۲:۱۷
روابط عمومی بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۶,۸۹۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید