دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
 
ایجاد هاب لجستیکی صادرات دریای خزر در بندر انزلی
ظرفیت‌های صادراتی گیلان را افزایش دهیم/نخستین محموله سیب از طریق بندر انزلی حمل می‌شود

مهندس حسین چراغی در جریان بازدید از پروژه‌های تاسیساتی این بندر با تأکید بر تقویت حمل و نقل کانتینری کالا در بنادر گیلان اظهار کرد: اگر می‌خواهیم صادرات غیر نفتی به‌ویژه در بخش مواد غذایی و محصولات کشاورزی را توسعه دهیم به طور قطع راهکار آن حمل و نقل کانتینری است.

وی، خواستار استفاده از کانتینرهای یخچال‌دار برای حمل کالا از بنادر گیلان شد و افزود: کالای موجود در گیلان و استان‌های همجوار با سیستم ترابری منسجم باید بتوانیم جذب کرده و بازرگانی آن را انجام دهیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با بیان اینکه به کالای وارد شده به بندر انزلی باید خدمات ارزش افزوده اضافه کنیم، تصریح کرد: کالا باید در دمای مناسب بارگیری و نگه‌داری شده و از بندر انزلی به بندر آستراخان حمل شود.

مهندس چراغی، وجود یک شرکت ترابری برای حمل کانتینری در کوتاه‌ترین زمان در بندر آستراخان را مهم خواند و بیان کرد: امر مذکور در کاهش هزینه‌ها تاثیرگذار است.

وی، ایجاد شرکت مشترک ایران و روسیه در برگرداندن کانتینرها را موثر دانست و گفت: باید به طرف هاب لجستیکی بین بنادر انزلی و آستراخان باشیم و به عنوان مرکز صادرات بین این بنادر تمرکز ایجاد کنیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان از تفاهمنامه اولیه سیستم همکاری مشترک با یک شرکت ایرانی در راستای حمل و ترابری کالا خبر داد و یادآور شد: نخستین محموله سیب از طریق بندر انزلی حمل می‌شود.

مهندس چراغی با اشاره به اینکه مبدأ سیب صادراتی از ارومیه به بندر آستراخان است، خاطرنشان کرد: یکپارچه کردن مدیریت صادرات حائز اهمیت است و باید به طرف این مسیر حرکت کنیم.

وی، وجود یک شرکت برای جمع‌آوری و بازاریابی کالا از مبادی مختلف را مهم خواند و اظهار کرد: شرکت مذکور باید بتواند حمل جاده‌ای و بندری را انجام داده و با مشارکت کشتیرانی دریای خزر کالا را در کوتاه‌ترین زمان به بندر مقصد حمل کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان بر ایجاد کانال لجستیکی برای حمل کالا در کوتاه‌ترین زمان و ارزان‌ترین قیمت تأکید کرد و گفت: ترکیب مذکور را می‌توانیم در استان ایجاد کنیم و ظرفیت‌های صادراتی گیلان را افزایش دهیم.

 انزلی

۲۹ مهر ۱۳۹۵ ۱۵:۴۸
روابط عمومی بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۷,۰۳۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید