دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
 
کشتی سانحه دیده، از غرق شدن نجات یافت
یک فروند کشتی ایرانی سانحه دیده در بندرانزلی، با کمک نیروهای اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، از خطر غرق شدن نجات یافت.

یک فروند کشتی ایرانی سانحه دیده در بندر انزلی با سرعت عمل مامورین اداره بنادر، از خطر غرق شدن نجات یافت. 

مهندس حسین چراغی مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان گفت: ساعت ۱۱ و نیم شب گذشته یک فروند کشتی متعلق مالک ایرانی دارای محموله رول آهن نزدیک لنگرگاه اعلام وضعیت اضطراری کرد و اعلام کرد که کشتی آبگرفتی پیدا کرده است. 

وی افزود: بلافاصله ظرف ۵ دقیقه ستاد سوانح و مقابله با وضعیت اضطراری تشکیل جلسه داد و ۴ فروند یدک کش به محل کشتی حادثه دیده اعزام شد و پس از بررسی اولیه وضعیت کشتی و علیرغم شرایط نامناسب دریا و مواج بودن آب با دقت نظر و سرعت عمل کارکنان دریایی و پایلوت رهبر کشتی در شرایط غیرقابل باوری کنار اسکله پهلو گرفت. 

مهندس چراغی تصریح کرد: بلافاصله برای اینکه کشتی را از حالت اضطرار خارج کنیم جرثقیل به کنار کشتی رفت و شروع به تخلیه بار کشتی کردیم تا کشتی سبک شود و همزمان پمپ تخلیه آب به محل اعزام شده و آب داخل انبار کشتی خارج شد. 

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با بیان اینکه این کشتی حادثه دیده پس از رفع نقص فنی می تواند به دریانوردی ادامه دهد، افزود: سوراخ شدن بالاست تانک های کشتی علت نقص فنی بود و قبل از ورود به بندرگاه این اتفاق برایش افتاده است. 

وی ظرفیت این کشتی را ۲۵۰۰ تن اعلام کرد و افزود: جلسه کمیته سوانح در این خصوص برگزار و بررسی های کارشناسی انجام می شود. چراغی در پایان گفت: این حادثه هیچگونه خسارت جانی نداشت و به دلیل به موقع وارد عمل شدن ستاد بحران به محموله کشتی نیز خسارتی وارد نشد.


نکنممنک
اتننگک

۷ آبان ۱۳۹۵ ۱۴:۳۱
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان |
کد خبر : ۳۷,۰۹۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید