پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰
 
دیدار مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با امام جمعه انزلی

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، مدیر کل، معاونین، مسئول حوزه فرهنگی و پرسنل روابط عمومی با امام جمعه محترم شهرستان بندر انزلی دیدار کردند.

در دیداری که در دفتر امام جمعه محترم شهرستان بندر انزلی انجام شد مهندس چراغی مدیر کل بنادر و دریانوردی به ارایه گزارشی از فعالیت اداره کل بندر انزلی پرداخت و اظهار داشت در این بندر، اسکله نفتی برای جابجایی سوخت احداث خواهد شد و در حوزه کشتی سازی سرمایه گزاری جدید و مهمی انجام خواهد شد و  فرصتهای شغلی جدیدی ایجاد خواهد شد و امیدواریم در سال آینده از تفاهم نامه به قرارداد برسیم و کارهای اجرایی آن را به انجام برسانیم.

مهندس چراغی همچنین با اشاره به اینکه بنادر استان گیلان بالاترین میزان رشد را داشته است گفت: ما ۴۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد داریم و این رشد بر اثر برنامه‌ریزی بوده که ما هم به صورت نرم‌افزاری و هم به صورت سخت‌افزاری داشتیم. او با اشاره به اینکه کارهای زیادی برای رسیدن به این رشد انجام شده است افزود: ما در خصوص قیمت تمام‌شده کالا از طریق بنادر گیلان بررسی‌های بسیار زیاد و کارشناسانه‌ای کردیم و قیمت هر تن کالا در بنادر گیلان را در مقایسه دیگر بنادر شمال رقابت‌پذیر کردیم. این حاصل همکاری و تلاش همه سازمان‌هایی بود که در این صنعت ذینفع هستند.

وی ادامه داد: ما برنامه‌های جدیدی نیز پیش‌ رو داریم، پروژه‌های جدیدی مانند ایجاد مخازن خوراکی به عنوان یک بازار جدید در خزر که بتواند تنوع کالا در خزر را افزایش بدهد. همچنین مخازن غلات یکی از اهداف ما در افزایش بازار است. ضمن اینکه ما در حوزه صنایع پشتیبانی هم داریم برنامه‌ریزی می‌کنیم. صنایعی مانند تعمیر و ساخت کشتی که می‌تواند به عنوان یک صنعت تکمیل‌کننده موثر باشد و ترافیک ما را افزایش بدهد.

مدیرکل  اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان افزود: با توجه به اینکه بندر انزلی ۵ سال پیش رتبه اول را در میان بنادر شمال کشور دارا بوده است گفت: با این برنامه‌ها و طرح‌هایی که ما داریم، انتظار می‌رود قاعدتا همین آهنگ رشد را داشته باشیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان همچنین با تاکید بر اینکه توسعه گردشگری دریایی از جمله کارهایی است که در دستور کار قرار دارد افزود: در حوزه گردشگری دریایی و سفرهای دریایی هم طرح بسیار خوبی را در نظر داریم. با توجه به تاکیدی که مقام عالی وزارت و مدیرعامل سازمان دارند ما این را در برنامه داریم که مجمتع گردشگری دریایی یا مارینا را ایجاد کنیم. او با اشاره به اینکه این طرح در مرحله انتخاب سرمایه‌گذار است گفت: امیدواریم با انتخاب یک شرکت و سرمایه‌دار متخصص در این حوزه این خلا و نگرانی را در حوزه صنعت دریایی کشور پر کنیم و اولین بندری باشیم که با ایجاد این مجتمع گردشگری مطالبات و انتظارات مقامات مسئول کشور را برطرف کند.

 در ادامه

حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالجواد شمس الدین امام جمعه محترم شهرستان بندر انزلی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات سازمان بنادر و دریانوردی  خاصه مدیریت و پرسنل بنادر گیلان بر صادرات کالا و محصولات بومی جهت رونق بخشیدن به اقتصاد داخلی و همچنین عمل به اقتصاد مقامتی تاکید کرد.


 

 

 


دیدار مدیرکل بندرگاه انزلی با امام جمعه انزلی 8
دیدار مدیرکل بندرگاه انزلی با امام جمعه انزلی 7
دیدار مدیرکل بندرگاه انزلی با امام جمعه انزلی 6
دیدار مدیرکل بندرگاه انزلی با امام جمعه انزلی 5
دیدار مدیرکل بندرگاه انزلی با امام جمعه انزلی 4
دیدار مدیرکل بندرگاه انزلی با امام جمعه انزلی 2

۱۹ آبان ۱۳۹۵ ۱۶:۵۶
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۷,۲۴۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید