شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
 
همایش یاوران نماز در اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان برگزار شد

در جهت پاسداشت و ارج نهادن به جایگاه والای نماز و همچنین اشاعه فرهنگ نماز و نماز خوانی، همایش یاوران نماز در سالن همایش اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان برگزار گردید.

این همایش با حضور حجت الاسلام و المسلمین حجازی رئیس ستاد اقامه نماز استان گیلان، مهندس حسین چراغی مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان، حجت الاسلام نصاری، معاونین، روسای ادارات و جمعی از پرسنل اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان برگزار شد.

در ابتدا جناب آقای مرتضی اسماعیلیان، قاری برجسته قرآن، آیاتی چند از کلام الله مجید را تلاوت نموده و سپس مهندس چراغی مدیرکل بنادر و دریا نوردی استان گیلان ضمن عرض خوش آمد گویی به حضار، به نقش پررنگ این اداره کل در اقتصاد استان گیلان اشاره نمود و مطرح کرد: بندر انزلی به عنوان کهن ترین بندر شمال کشور با بیش از 150 سال سابقه همچنان با آمار بالای رشد تخلیه و بارگیری در حال فعالیت میباشد و علاوه برآن بندر آستارا نیز با 1 میلیون ظرفیت در حال فعالیت میباشد و در آینده نزدیک نیز بندر چمخاله به بنادر فعال گیلان اضافه خواهد شد. بندر انزلی در حال حاظر با 11 ملیون تن ظرفیت، با بیشترین میزان رشد حجم تخلیه و بارگیری همچون گذشته به جایگاه حاضر درمیان بنادر کشور دست یافته است.

مهندس چراغی افزود : بندر انزلی در فاز توسعه با چشم انداز 17 میلیون تن و بندر آستارا با چشم انداز 2.5 میلیون تن ظرفیت تخلیه وبارگیری برای بنادر گیلان تقریبا 20 میلیون تن تخلیه و بارگیری را رقم خواهد زد که این میزان ظرفیت میتواند در بحث ایجاد اشتغال پایدار کمک شایانی به مقوله اشتغال نماید.

 مدیرکل بنادر گیلان خاطر نشان کرد: با توجه به نحوه صحیح و رعایت کلیه قوانین مربوطه گردش مالی اعم از واردات و صادرات و ترانزیت سلامت اقتصادی در بنادر گیلان به بهترین نحو ممکن رعایت می شود.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص رعایت سلامت اقتصادی و اقتصاد مقاومتی در بنگاههای اقتصادی مطرح کرد: با توجه به اینکه اقامه نماز در این اداره کل اقامه نماز با جدیت پیگیری و برگزار می گردد و این امر بزرگترین بازدارنده در بروز مشکلات اقتصادی است که با اقامه نماز در اداره کل بنادر گیلان این امر حاصل گردیده است.

مهندس چراغی بیان کرد: بر مدیران تلکیف است تا فضای مناسبی از لحاظ معنوی و فیزیکی جهت برگزاری نماز جماعت برای پرسنل فراهم نمایند و خود در نماز جماعت حضور مستمر داشته باشند تا اقامه حدکثری نماز اول وقت جماعت در ادارات باعث پرورش فضای فکری و اخلاقی در ادارات گردد. چرا که با اجرایی شدن این امر مهم پرسنل همواره خود را در محضر خداوند منان دیده و خدمات مناسبی را به خلق الله ارائه خواهند کرد که علاوه بر خشنودی پرودگار باعث بهبود عملکرد و موفقیت در انجام امور خواهد شد.

وی افزود اقامه نماز اول وقت باعث آرامش روحی ، فکری و معنوی پرسنل شده و روحیه مسئولیت پذیری را در آنها افزایش می دهد و این امر باعث ارائه خدمات عادلانه و مناسب به ارباب رجوع خواهد شد.

مهندس چراغی در انتها با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقامه نماز اول وقت در ادارات دولتی بیان داشت نماز جماعت و سر وقت در ادارات دولتی علاوه بر اینکه توسط پیامبر اکرم، ائمه اطهار و مقام معظم رهبری به کرار سفارش شده بلکه این مهم باعث ارتباط حسنه مدیران با پرسنل می گردد.

در ادامه این همایش حجت الاسلام والمسلمین نصاری مسئول حوزه فرهنگی بنادر گیلان به ارائه عملکرد حوزه فرهنگی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در سال جاری پرداخته و همچنین بر اقامه نماز جماعت اول وقت و اثرات مثبت این فریضه مهم الهی بر جامعه اسلامی اشاره کرد.


حجت الاسلام حجازی ریاست محترم ستاد اقامه نماز استان گیلان نیز در این همایش، در بیانات خود به اهمیت نماز و اثرات آن بر روی کارمندان اشاره کرد و گفت: در ادارات 20 دقیقه وقت نماز در نظر گرفته شده که فقط مربوط به نماز است و کارمند موظف است تا در این زمان به ادای فریضه نماز بپردازد.

 

در پایان این همایش و اقامه نماز جماعت در مسجد این اداره کل از دست اندرکاران اجرای امر تقدیر و تشکر شد.

 

 

همایش یاوران نماز آذر 95
همایش یاوران نماز آذر 95 4
همایش یاوران نماز آذر 95 3
همایش یاوران نماز آذر 95 2
همایش یاوران نماز آذر 95 16
همایش یاوران نماز آذر 95 15
همایش یاوران نماز آذر 95 14
همایش یاوران نماز آذر 95 13
همایش یاوران نماز آذر 95 12
همایش یاوران نماز آذر 95 11
همایش یاوران نماز آذر 95 10
همایش یاوران نماز آذر 95 9
همایش یاوران نماز آذر 95 8
همایش یاوران نماز آذر 95 7
همایش یاوران نماز آذر 95 6
همایش یاوران نماز آذر 95 5
همایش یاوران نماز آذر 95 27
همایش یاوران نماز آذر 95 26
همایش یاوران نماز آذر 95 25
همایش یاوران نماز آذر 95 24
همایش یاوران نماز آذر 95 23
همایش یاوران نماز آذر 95 22
همایش یاوران نماز آذر 95 21
همایش یاوران نماز آذر 95 20
همایش یاوران نماز آذر 95 19
همایش یاوران نماز آذر 95 18
همایش یاوران نماز آذر 95 17


۱۶ آذر ۱۳۹۵ ۱۶:۴۰
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۷,۴۱۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید