چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰
 
​بندر انزلی از گزینه های اصلی مسیر تبادلات تجاری ریلی چین خواهد بود

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، در دیدار مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و آقای وو جینگ یو، مدیر هماهنگی شعبه پل زمینی ارتباطی اتحادیه حمل و نقل و ارتباطات چین ، پس از پیشنهاد مهندس چراغی مبنی بر ایجاد یک مسیر جدید از چین به ایران با استفاده از حمل و نقل ترکیبی و مزایایی که این مسیر جدید برای حمل کالا با قیمت  و زمان کمتر  دارد از هیات چینی خواست تا با انجام هماهنگی های اجرایی بیشتر اولین محموله را از طریق این مسیر منتقل نمایند .
آقای وو جینگ یو با اشاره به ابعاد ترکیبی حمل و نقل چند وجهی اظهار کرد: در چند سال گذشته تبادلات کالا از طریق حمل و نقل ریلی درکشور چین پیشرفت چشم گیری داشته است و عمده این مبادلات از چین به اروپا بوده است.
وی با بیان اینکه مبادلات تجاری چین و ایران درسال گذشته 40 میلیارد دلار بوده است افزود: مسیر ارتباطی آینده ایران و چین پس از عبور از قزاقستان و ترکمنستان به ایران و سپس به اروپا ختم خواهد شد.
وو جینگ یو با اشاره به حجم مبادلات 40 میلیون دلاری با ایران خاطرنشان کرد: به طور آزمایشی در ژانویه گذشته قطاری به جمهوری اسلامی ایران آمد که متاسفانه جوابگوی این حجم مبادلات نبود.
مدیر هماهنگی شعبه پل زمینی ارتباطی اتحادیه حمل و نقل و ارتباطات چین با بیان اینکه ایران یکی از مهمترین شرکای تجاری چین محسوب میشود تصریح کرد: هدف از آمدن ما به کشور ایران و بندرانزلی به دنبال بررسی روابط کاری و بهبود آن است.
وی با بیان اینکه بندرانزلی از گزینه های اصلی کریدور عبوری کالا از چین به اروپا خواهد بود گفت: بسیار علاقه مند بوده تا این کریدور را مورد آزمایش قرار دهیم و از ویژگی این کریدور این است که 3 کشور چین، قزاقستان و ایران را به یکدیگر مرتبط کرده و موجب سرعت بخشیدن به پروسه های گمرکی و نظارتی می شود.
وو جینگ یو با بیان اینکه شدیدا تحت تاثیر دیدگاهها ، ایده های و بیانات مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان قرار گرفتم متذکر شد: امیدوارم با برنامه های خوبی که در بندر انزلی برای تغییر در الگوهای حمل و نقل از طریق بندرانزلی و مبادلات تجاری وجود دارد بتوانیم به اهداف تعیین شده در بندر انزلی همکاری دو جانبه و موثری داشته باشیم.
مدیر هماهنگی شعبه پل زمینی ارتباطی اتحادیه حمل و نقل و ارتباطات چین با اشاره به اینکه این کریدور دارای ظرفیت بالایی بوده ادامه داد: با همکاری و حمایت طرفین می تواند ثمرات خوبی را برای هر دو کشور به ارمغان بیاوریم.
وی با اشاره به حمل و نقل ریلی یکسره فیما بین چین و ایران یادآور شد: در کریدور جدید پیشنهاد شده می توانیم با محوریت بندرانزلی، این پروژه را پیش ببریم و برای اجرا باید  جزئیات کار را مورد بررسی قرار بدهیم.

 
نشست چینی ها آذر 95 29
نشست چینی ها آذر 95 27
نشست چینی ها آذر 95 22
نشست چینی ها آذر 95 21
نشست چینی ها آذر 95 20
نشست چینی ها آذر 95 19
نشست چینی ها آذر 95 18


نشست چینی ها آذر 95 36
نشست چینی ها آذر 95 35
نشست چینی ها آذر 95 34
نشست چینی ها آذر 95 33
نشست چینی ها آذر 95 30

 
بازدید هیئت تجاری چینی آذر 95 28
بازدید هیئت تجاری چینی آذر 95 24
بازدید هیئت تجاری چینی آذر 95 22
بازدید هیئت تجاری چینی آذر 95 20


بازدید هیئت تجاری چینی آذر 95 26

بازدید هیئت تجاری چینی آذر 95 21بازدید هیئت تجاری چینی آذر 95 19

۱۷ آذر ۱۳۹۵ ۲۱:۵۷
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۷,۴۲۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید