چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰
 
وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد ساختار اقتصاد ملی باید تغییر کند

دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی در روز حمل و نقل و تقدیر از فعالان حوزه حمل و نقل دریایی و بندری اظهار داشت: اختصاص بیش از ۹۰ درصد بودجه کشور به هزینه های جاری و کمتر از ۱۰ درصد آن به هزینه های عمرانی نشان می دهد ساختار اقتصاد ملی ایران باید تغییر کند و برای رونق کریدور شمال - جنوب و افزایش عبور و مرور در این منطقه سرمایه گذاری را در این سواحل در نظر بگیریم.

دکتر آخوندی در بخش دیگری از سخنان اش با اشاره به ظرفیت روابط تجاری در بین کشور های حاشیه خزر گفت: متاسفانه در حال حاضر از این ظرفیت به خوبی استفاده نمی شود.

وی اشاره کرد سالیانه ۱۲ میلیون تن کالا در بنادر شمالی ایران تخلیه و بارگیری می شود، در حالی که ظرفیت بنادر ما در شمال کشور سالیانه بیش از ۳۰ میلیون تن است.

بنابر تاکید عضو کابینه دولت تدبیر و امید، برای توسعه سطح روابط تجاری منطقه ای در بین بنادر دریای خزر، به اقدام سیاسی پیش از اقدام اقتصادی نیاز است.

مهندس سعیدنژاد هم در مراسم "عقد قرارداد و تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در بنادر به ارزش ۳۶ هزار میلیارد ریال با بخش خصوصی" اظهار داشت: سازمان بنادر محور توسعه فعالیت خود را بر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی قرار داده و باید سازمانی باشد که تجهیز کننده سرمایه‌گذاری بخش خصوصی باشد.

وی گفت:‌ امسال نسبت به پارسال با ورود سرمایه‌ گذاران مختلف خارجی در شرایط مناسبی قرار داریم.

محمد سعیدنژاد گفت: امسال و تا این لحظه ۲۲۰ میلیون تن عملیات تجاری دریایی نفتی و غیرنفتی انجام شده است که نسبت به پارسال ۲۲ درصد رشد داشته است.

وی در ادامه اشاره کرد در بخش تخلیه و بارگیری کانتینری ۱,۹ میلیون TEU عملکرد داشتیم که رشد ۱۱ درصدی داشته است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: امسال ۳۸ هزار فروند شناور با ۵ درصد رشد در آب‌های کشور تردد کردند.

سعیدنژاد افزود: در بخش سرمایه‌گذاری تا به امروز ۴۶۴ میلیارد تومان امسال در بنادر کشور هزینه شده است و جمع کل سرمایه‌گذاری خصوصی در بنادر کشور ۷ هزار و۷۰۰ میلیارد تومان است.

 وی در پایان خبر داد بیش از 200 میلیارد تومان در بنادر استان گیلان سرمایه گذاری خواهد شد.

همایش روز حمل و نقل 95 7همایش روز حمل و نقل 95 8همایش روز حمل و نقل 95 5
همایش روز حمل و نقل 95 4

همایش روز حمل و نقل 95 1همایش روز حمل و نقل 95 6

 

۱ دی ۱۳۹۵ ۲۰:۰۹
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۷,۵۲۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید