دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
 
ظرفیت تخلیه و بارگیری کل بنادر گیلان به بیش از ۲۰ میلیون تن خواهد رسید
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی، مهندس حسین چراغی در دیدار با فرماندار شهرستان بندرانزلی با بیان اینکه سبقه بندر و دریانوردی در بندرانزلی بسیار قدیمی بوده اظهار کرد: ظرفیت تخلیه و بارگیری بنادر انزلی یازده میلیون تن و آستارا یک میلیون تن در سال می باشد که در طرح توسعه بندر و برنامه ریزی های انجام شده  این میزان به ترتیب به 17،   و    دو و نیم میلیون تن خواهد رسید و بندر چمخاله نیز با یک میلیون تن شروع به فعالیت می کند تا ظرفیت تخلیه و بارگیری کل بنادر گیلان به بیش از 20 میلیون تن می رسد.
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه بندرانزلی تنها بندری است که دارای شاخصه عملکردی مثبت در بنادر شمال کشور بوده افزود: توسعه زیرساخت ها، کاهش قیمت تمام شده و ارائه خدمات مناسب موجب شده است که صاحبان کالا بندرانزلی را برای ترانزیت کالا انتخاب کنند.
وی با بیان اینکه با تلاش و کوشش فراوان مدیران و پرسنل اداره کل بنادر استان گیلان توانستیم رتبه نخست بنادر شمال کشور را بدست آوریم خاطرنشان کرد: امید است با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته با ارائه خدمات بهتر و تنوع بخشیدن به کالاها بتوانیم عنوان نخست خویش را در سال آتی حفظ کنیم.
چراغی با بیان اینکه اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان و در همین راستا توسعه بندر می تواند کمک شایانی به اشتغال زایی کند تصریح کرد: با ساخت مارینا و استفاده تجاری و گردشگری از موج شکن 1700 متری جدید برای 500 نفر فرصت شغلی به صورت مستقیم و برای 900 نفر به صورت غیرمستقیم فراهم می شود.
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه علاوه بر فعالیت های تجاری بنادر در صنعت گردشگری نیز با  سرمایه گزاران و پیمانکاران بسیار باسابقه تمرکز شده، یادآور شد: زیباسازی بندر، مبلمان شهری بر موجشکن و طراحی چندین مرکز تفریحی با توجه به سلیقه های مختلف در دستور کار اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان بوده تا علاوه بر مباحث گردشگری و تجاری به ایجاد موقعیت شغلی در استان کمک شایانی انجام دهد.
*** حضور اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان در بندرانزلی یک مزیت برای شهرستان است

 

 فرماندار شهرستان بندرانزلی در دیدار با مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی گیلان با بیان اینکه شهرستان بندرانزلی دارای ظرفیت اقتصادی و گردشگری خوبی بوده یادآور شد: به فعالیت ها و ظرفیت های اداره کل بنادر واقف بوده و حضور اداره کل بنادر و دریانوردی استان در بندرانزلی را یک مزیت برای شهرستان می دانم.

میرشمس مومنی زاده ادامه داد: سیاست های دولت در خصوص رونق اقتصادی و ایجاد فرصت های شغلی بوده و تمامی خادمان جمهوری اسلامی باید با یکدیگر همکاری کرده تا موجب شکوفا شدن این امر شویم.
وی پروژه گردشگری اداره بنادر را بسیار مثبت دانست و گفت: این پروژه تاثیر بسیاری خوبی داشته و موجب رشد شهرستان می شود.
وی با بیان اینکه در این پروژه همکاری کامل را با اداره کل بنادر و دریانوردی خواهد داشت عنوان کرد: برای تسریع بخشیدن به کار در شهرستان و استان همکاری و کمک می کنم و در بحث ملی نماینده محترم شهرستان با توجه به نگاه مثبتی که دارند همراهی و همکاری خواهند کرد.

بامکتلااتاتلبااناتلحاتوا
دیدار

۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ۰۲:۰۱
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۷,۸۹۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید