دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
 
نشست هم اندیشی مدیران کل بنادر شمالی برگزار شد
کاهش هزینه حمل و نقل کالا مهمترین خواسته صاحبان کالا و تجار است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان ، نشست هم اندیشی مدیران کل بنادر شمالی باحضور مدیر کل حوزه مدیر عامل و مشاوران مدیرعامل و مدیران کل ستادی سازمان بنادرودریانوردی در بندرنوشهر برگزار شد.
در این جلسه علاوه بر بررسی مشکلات حوزه حمل و نقل دریایی در بنادرشمالی موارد زیر نیز مطرح گردید : برنامه ریزی برای افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری ، جلب رضایت مشتریان و صاحبان کالا ، افزایش بازار و حمل و نقل دریایی در خزر ، کاهش هزینه حمل و نقل کالا از بنادر شمالی کشور و همچنین توجه به منابع انسانی و توسعه ساختارهای سازمانی. 
مهندس علی بخشی مشاور و مدیر کل حوزه مدیر عامل ، روابط عمومی و ارزیابی عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی بر ضرورت رفع چالش های فراروی بنادر شمال کشور بویژه در بخش حمل و نقل و پایانه ها تأکید کرد .
      وی اهتمام بر حل موارد مطرح شده در این همایش را در اولویت حوزه کاری خود تلقی کرد و ضمن مثمر ثمر دانستن این نشست های مشترک بر تحکیم روابط مدیران بنادر شمال تاکید نمودند . 
      در ادامه با حضور مهندس بخشی و نمایندگان شرکت های حمل و نقلی ، صنف رانندگان ، خطوط کشتیرانی و سایر شرکت های خصوصی فعال، مسایل و مشکلات حوزه حمل و نقل و پایانه ها در شمال کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .
مهندس چراغی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با مثبت ارزیابی کردن نشست هم اندیشی بنادر شمالی همکاری بنادر در افزایش میزان تخلیه و بارگیری و همچنین ایجاد ارزش افزوده بر کالا و کاهش قیمت تمام شده در جهت ارتقا عملکرد بنادر شمالی را از اهم موضوعات مطرح شده در این نشست خواند و افزود: ما باید در خزر رویکرد خود را از حمل و نقل منطقه ای به فرامنطقه ای تغییر دهیم تا بتوانیم بخشی از ظرفیت‌های خالی خود را تامین کنیم و از فرصت‌هایی که در کریدورهای شمال خزر از مسیر چین تا اروپا ایجاد شده است استفاده کنیم و آنها را به سمت بنادر شمال  هدایت کنیم چراکه هم اکنون عملکرد بنادر شمالی بطور متوسط منفی است و تنها بندر انزلی روند مثبتی را تجربه کرده و این وضعیت برای بنادر شمالی کشور بسیار نگران کننده است.

نشست.
نشست

۴ اسفند ۱۳۹۵ ۱۹:۵۹
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۸,۰۵۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید