دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
 
با ایده ساخت مارینا در مجتمع بندری انزلی، گردشگری دریایی استان گیلان توسعه و سامان دهی می شود

مدیر کل اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به اینکه برنامه ریزی ها  و مطالعات در سال ٩٤ برای توسعه گردشگری دریایی در استان گیلان منجر به ایده ساخت مارینا در سواحل استان گردید اظهار کرد: پیرو این برنامه تصمیم گرفتیم برای بالفعل کردن ظرفیت های توریستی و گردشگری دریایی نسبت به تجمیع اسکله های تفریحی بنادر استان گیلان و پیگیری برای ساخت مارینا، اقدام نماییم.

حسین چراغی افزود: امروز خوشحالیم که ایده ساخت مارینا در سواحل و بنادر استان گیلان و استان های شمالی به یک الگوی قابل اجرا جهت توسعه گردشگری دریایی تبدیل شده است .

وی  با اشاره به استقبال پرشور مسافرین و گردشگران نوروزی در راستای بازدید از بنادر و تجهیزات بندرگاه انزلی خاطرنشان کرد: با توجه به رشد سفرگردشگران نوروزی به استان گیلان، تعداد گردشگران دریایی نزدیک به ١٧ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

مدیر کل اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان تصریح کرد: با توجه به اینکه اکثر روزهای نوروزهوا بارانی بود  اما استقبال گردشگران دریایی از جاذبه‌های گردشگری دریایی همچون تالاب، کانال دسترسی و سواحل با 17 درصد رشد نسبت به سال گذشته رو به رو بوده است.

چراغی با اشاره به اقدامات اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان خاطر نشان کرد: از آن جایی که مالکیت کلیه تعاونی‌ها و اسکله‌های تفریحی برعهده اداره کل بنادر و دریانوردی نیست؛ این اداره کل تنها توانسته است ازطریق هشدارها، اعلامیه‌های ایمنی، بازدید و بازرسی از قایق‌های تفریحی، ساماندهی قایق‌های تفریحی  به رنگ ـ پلاک مشخص و ایمنی اسکله‌ ها را ارتقا دهد.

وی یادآور شد: ایمن‌سازی مسیرهای پرتردد در تالاب و کانال از طریق نصب بویه ها و لایروبی مناطق کم‌عمق، تهیه و توزیع بروشورهای ایمنی در سطح استان، استقرارایستگاه سفرهای دریایی در مجاورت درب اصلی بندر و راهنمایی گردشگران برای استفاده از قایق‌ها و تعاونی‌های ایمن، نصب بنر، استند، تابلو، بیلبورد ایمنی و هشدارایمنی دریایی در سراسر استان گیلان بویژه شهرهای ساحلی از دیگر اقدامات این اداره کل برای جذب گردشگران دریایی بوده است.

مدیر کل اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در پایان با اشاره به برنامه استان برای رشد گردشگری در سال ٩٦ گفت: اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان برای توسعه و جذب گردشگری دریایی در سال جدید برنامه ریزی هایی همچون تجمیع ایستگاه های قایقرانی ، ایمن کردن کلیه شناورها و قایق‌های تفریحی در یک مجتمع تفریحی و پیگیری برای ساخت اولین و بزرگترین مارینا شمال کشور در شهر انزلی بعنوان مهد و خواستگاه گردشگری دریایی شمال کشور انجام داده و در نظر دارد.

۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۱۶:۴۶
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۸,۴۶۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید