پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
 
جوانان سرمایه توسعه ملی کشور هستند
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، 
 مهندس حسین چراغی مدیر کل بنادر دریانوردی استان گیلان به مناسبت روز میلاد باسعادت حضرت علی‌اکبر(ع) که به‌عنوان روز جوان نام‌گذاری شده است، ضمن تبریک این روز، ایشان را به حق الگویی شایسته برای جوانان ایران اسلامی دانسته و افزود:
جوانان ایران اسلامی در دوره‌های مختلف انقلاب اسلامی با پیروی از الگوی حضرت علی اکبر(ع) با بصیرت و ولایت مداری همواره در عرصه‌های مختلف حضوری آگاهانه، هوشمندانه، پرشور و با نشاط دارند که باید آن را ارج نهاد.
 
مهندس چراغی با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری که می فرمایند: (جوانها، بخصوص جوانان نخبه، هدایای نفیس الهی به یک ملّت و یک کشور هستند ) بیان کرد:
جوانان سرمایه توسعه  ملی کشور  بوده و لذا شناخت دقیق نیازها، پرسش‌ها و خواسته‌های جوانان از جمله مهم‌ترین وظایف مسئولان است.
وی افزود: اشتغال و حرکت اقتصادی، نیاز به کاهش وابستگی بودجه به نفت و کاهش خام‌ فروشی دارد و  مهم‌ترین عوامل تحقق اقتصاد مقاومتی توسعه صادرات غیرنفتی است.
 
مهندس چراغی در ادامه اظهار داشت: توسعه صادرات به‌ منظور رهایی از اقتصاد تک‌ محصولی و اثرات سوء آن، شرایط اقتصاد پایدار را فراهم می نماید و همچنین تولید و صادرات غیر نفتی با تکیه به جوانان بومی ،گیلان را متحول خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های مناسبی برای توسعه صادرات غیرنفتی در بنادر گیلان وجود دارد که می‌توان با برنامه‌ریزی مدوّن و بازاریابی، حضور پررنگ و پایدار در بازارهای جهانی داشته باشیم.

 

 

چراغی۲۹

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۰:۲۱
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۸,۵۷۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید