پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
 
پروژه یک میلیون متر مکعب لایروبی بنادر گیلان به بخش خصوصی واگذار شد
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریا نوردی استان گیلان: مهندس حسین چراغی از نهایی شدن و امضای قرارداد لایروبی با بخش خصوصی در حوضچه بنادر  انزلی و آستارا خبر داد .
مدیر کل بنادر و دریا نوردی استان گیلان با اشاره به اینکه این قرارداد طی مناقصه عمومی در بین پنج شرکت فعال در این عرصه با حجم یک میلیون متر مکعب صورت پذیرفته است افزود: شرکت دریا بندر طی مراحل قانونی و حقوقی جهت اجرای این قرارداد برنده مناقصه گردید. 
وی افزود: از و یژگیهای این  قرارداد استفاده از تجهیزات هاپر ساکشن برای اولین بار توسط بخش خصوصی در بنادر شمال کشور می باشد. مدت زمان اجرای این قرار داد دو سال و مبلغ قرارداد بالغ بر پانزده میلیارد تومان می باشد ، محدوده اجرایی این قرارداد در بندر انزلی شامل حوضچه جدید و قدیم و همچنین محدوده  حوضچه بندر آستارا است.
مدیر کل بنادر و دریا نوردی استان گیلان بیان کرد: تجهیزات مورد استفاده در این قرارداد لایروب هاپر با ظرفیت1000 متر مکعب ، لایروب کاتر با ظرفیت دویست متر مکعب در ساعت، بیل مکانیکی بازو بلند با گراپ شش متر مکعب، بارج شناور و بارج مخزن دار  به تعداد هر کدام یک فروند با ظرفیت 500 متر مکعب می باشد.
مدیر کل بنادر و دریا نوردی استان گیلان با بیان اینکه اجرای این قرارداد برای تسهیل تردد شناورهای تجاری به بنادر انزلی و استارا است : پس از لایروبی شرایط، جهت تردد و پهلو گیری بزرگترین کشتی های تجاری در دریای خزر مهیا می گردد.
وی تصریح کرد با توجه به سال تولید و اشتغال ، با اجرای این پروژه یک ظرفیت جدید در زمینه ایجاد فرصت های شغلی در صنعت دریایی استان فراهم می شود بطوریکه تعداد 40 نفر اشتغال مستقیم و تعداد 100 نفر اشتغال غیر مستقیم  ایجاد می گردد.  امید است در سالی که از طرف مقام معظم رهبری مزین به نام سال تولید و اشتغال شده است پروژهایی از این دست در ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان منطقه مهیا شوند.
مهندس چراغی در پایان مطرح کرد با بهبود وضعیت بنادر آستارا و انزلی، افزایش تردد شناورهای تجاری و تبادلات تجاری از طریق بنادر استان و دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی محقق می گردد.

 
لییسشلات
روکگکلیسی

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۲۱:۳۶
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۸,۵۹۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید