پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
 
صنایع تبدیلی در بنادر نیاز نوین تجارت جهانی است
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان: مهندس حسین چراغی در پی  اعلام نیاز به ایجاد صنایع تبدیلی و تولیدی و همچنین نگاه ملی به توسعه، جلوگیری از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده به مواد اولیه جهت صادرات ، گام نهادن بنادر کشور به نسل سوم را دانست.
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان افزود: با پیشرفت روند جهانی شدن اقتصاد، بنادر به عنوان کانون تجارت و تولید، نقش اساسی در توسعه اقتصادی و اجتماعی پیدا کرده اند، این نقش حاصل از تجمیع پتانسیل های موجود در بنادر است. آهنگ سرعت عرضه و تقاضا در بازار و هم افزایی اقتصادی و تجاری و زنجیره های تامین و بسیاری موارد دیگر، می تواند نقش بنادر گیلان را در توسعه اقتصادی و اجتماعی در سطح ملی و منطقه ای پر رنگتر نماید.
وی در ادامه با اشاره به اینکه افزایش تبادلات تجاری در حوزه دریای خزر علاوه بر همکاری ملی، نیازمند همگرایی منطقه ای است اظهار کرد: در حال حاضر بنادر گیلان با توسعه زیر ساختها و کاهش هزینه تمام شده کالا برای بازرگانان، با کاهش زمان حمل و نقل و حفظ کیفیت  محصول، بستر مناسبی را جهت جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی ایجاد کرده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان تصریح کرد: بسیاری از صنایع تمایل دارند در بنادر گیلان سرمایه گذاری کنند و نگاه این اداره کل به این صنایع، درونزا بودن  و رشد صادرات است. ایجاد این گونه صنایع با توجه به تولیدی بودن، ظرفیت مناسبی برای اشتغال در استان گیلان ایجاد می نماید. از اینرو یکی از مهمترین چشم اندازهای آتی این اداره کل، توسعه پسکرانه های تولید محور است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در این خصوص ادامه داد: ما با بررسی نیاز های روز بازار منطقه ، در حال همگام کردن طرح های توسعه ای در حال اجرا بنادر گیلان با نیاز های تجاری منطقه می باشیم.
وی در پایان افزود: این اداره کل در نظر دارد با توسعه زیرساختها و گسترش محدوده عملکردی خود با بسته های جدید عملیاتی، اعم از ساخت مارینا و مجتمع ساخت و تعمیرات شناورهای دریایی با رویکردی جدید، اشتغال و تولید برمحور اقتصاد مقاومتی و با تکیه به نیرو های متخصص، جوان و انقلابی، الگویی عملی تجارت اسلامی در  منطقه شود.

توبلاتگ  

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۲۱:۴۱
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۸,۵۹۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید