شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
 
دیدار مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان با فرماندار آستارا
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریا نوردی استان گیلان، مهندس  حسین چراغی  در بازدید میدانی از بندر آستارا و دیدار با فرماندار این شهرستان با بیان اینکه دید گاه سازمان بنادر و دریانوردی نسبت به بندر آستارا و توسعه آن نگاه ملی است اظهار کرد: آستارا به دلیل ظرفیتهای انسانی وجغرافیایی ارزشمندی که داشته مورد توجه بسیاری از تجار و بازرگانان قرار گفته است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان افزود: عملیات ساخت و توسعه بندر آستارا با سرمایه گزاری بخش خصوصی در حال اجرا بوده که این امر موجب تحول در اقتصاد منطقه می شود.

وی با بیان اینکه روند توسعه بنادر فرایندی تدریجی است خاطرنشان کرد: اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان با توسعه متوازن زیر ساختها و روساختهای حمل و نقل دریایی به دنبال توسعه پایدار بندر آستارا و اشتغال زایی در این شهرستان است.

چراغی با بیان اینکه ظرفیت قانونی منطقه ویژه اطلاع رسانی شود تصریح کرد: فاز اول ساخت و توسعه بندر آستارا رو به پایان بوده و در فاز نهایی ظرفیت آن به دو نیم میلیون تن افزایش خواهد یافت.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در حال حاضر بندر آستارا از رشد  سی درصدی  تخلیه و بارگیری نسبت به سال قبل  برخوردار است یادآور شد: بندر آستارا به خوبی در مسیر پیشرفت در حال حرکت بوده که در همین راستا در مبحث اشتغال و صنعت شهرستان کمک می شود.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و دست یافتن به شعار سال ۹۶ «اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال» گفت: شرایط جدیدی در حوزه دریای خزر وجود دارد و ما همگام با نیاز بازار جهانی باید در حرکت باشیم که در همین راستا صادرات یکی از بنیانهای اقتصاد مقاومتی است لذا  همه وظیفه داریم در جهت رسیدن به این هدف گام برداریم.

دیدار فرماندار آستارا 2
دیدار فرماندار آستارا 5

دیدار فرماندار آستارا 3okimivtfvuhjm
   
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۳:۲۸
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۸,۶۰۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید