دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
 
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از بندر چمخاله بازدید کرد
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر  و دریانوردی استان گیلان، دکتر نوبخت معاون محترم ریاست جمهور و ریاست سازمان برنامه و بودجه کشور، مهندس لاهوتی نماینده مردم شریف شهرستان لنگرود و مهندس چراغی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان  و جمعی از مسئولین بنادر گیلان و شهرستان لنگرود طی بازدید میدانی از محوطه های بندری و موج شکن های بندر چمخاله در جریان طرح های توسعه ای این بندر قرار گرفتند.
در حاشیه این بازدید مهندس حسین چراغی، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه فاز طراحی برنامه توسعه ی این بندر به پایان رسیده است افزود بعد از پایان مراحل قانونی وحقوقی با انتخاب پیمانکار و سرمایه گذار بخش خصوصی وارد فاز عملیاتی خواهیم شد. 
 وی افزود بندر چند منظوره چمخاله با توجه به بستر مناسب فعالیتهای توریستی در آینده نزدیک با در اختیار داشتن چهار پست اسکله در فاز نخست و فاز نهایی بعد از بندر انزلی دومین مارینای شمال کشور خواهد شد.
وی با تاکید سازمان بنادر و دریانوردی بر اشاعه فرهنگ دریایی با رویکرد ایجاد زیرساختهای لازم این مهم بیان کرد با توجه به موقعیت جغرافیایی و ظرفیت مناسب اکوتوریسم منطقه، احداث و توسعه بندر چمخاله می تواند ظرفیت جدیدی در اشتغال پایدار  به وجود آورد.
مدیر کل بنادر و در یانوردی استان گیلان، اشتغال جوانان و توسعه اجتماعی و اقتصادی منطقه را از اهداف این پروژه عظیم توریستی دانست و دستیابی به منویات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال را  سر لوحه فعایتهای این اداره کل برشمرد.

 

لتنننم،گکول  

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۹:۳۲
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۸,۶۱۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید