یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
 
پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزاد سازی خرمشهر
پیام مهندس حسین چراغی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزاد سازی خرمشهر
سوم خرداد ، یادآور دلاور مردی و ایثار شهیدان ، استقامت و پایداری ملت ایران ، شجاعت و شهامت فرماندهان و از خودگذشتگی رزمندگان ارتش اسلام و اوج خداباوری است. 
امام شهیدان خمینی کبیر (ره) فرمود: “فتح خرمشهر فتح خاک نیست، فتح ارزشهای اسلامی است. خرمشهر شهر لاله های خونین است. خرمشهر را خدا آزاد کرد.”
 سوم خرداد حماسه ملی است.  یک اقتدار است که خدا به ما عطا کرده است.
عملیات پیروزمند بیت‌المقدس و آزادی خرمشهر در سوم خرداد ماه سال ۱۳۶۱ موجب پیدایش وضعیت نوینی در صحنه سیاسی- نظامی جنگ تحمیلی ۸ ساله و تحولات آینده خاورمیانه  شد، که این تاثیر آنچنان پایدار است که الگویی بر  ساختار فکری مقاومت اسلامی منطقه می باشد. 
آزادسازی خرمشهر تجلی قدرت لایزال الهی بود که در طرح و اجرای عملیاتی غرورآفرین بیت المقدس و به دست توانمند مردم مومن و خداجو، با اقتدا به مولای متقیان(ع) و با رمز «علی ابن ابیطالب (ع)» به نام مقدس «بیت المقدس» ظهور کرد. حماسه ای که ۵۷۸ روز اسارت پاره تن میهن  به دست دژخیمان بعث را پایان داد.
 لذا پاسداشت فتح خرمشهر در گرو حضور مردمی در همه صحنه‌ها است. همان طور که رهبر معظم انقلاب حضرت ایت الله خامنه ای دامت برکاته فرمودند روز سوّم خرداد هم از روزهای فراموش‌شدنی نیست؛ از روزهایی است که در تاریخ کشور ما و در تاریخ انقلاب اسلامی عزیز ایران این روز می درخشد. 
این روز نماد است؛ نماد پیروزی حق بر باطل و نماد قدرت الهی و دست قدرتی که امام بزرگوار فرمودند: دست قدرتی دارد ما را حمایت میکند. چنین روزی است))
بازخوانی و ترسیم روزآمد این رخداد سرنوشت‌ساز و سترگ (فتح خرمشهر) برای نسل‌های امروز و فردای انقلاب  اسلامی، این آینده سازان واقعی این سرزمین،  تا ابد یاد آور حماسه آفرینی‌ها و رشادت‌های فرزندان قرآن و ولایت در آن قطعه درخشان تاریخی را برای همیشه جاودانه خواهد بود و الهام بخش آیندگان در صحنه‌های رویارویی با بیگانگان و دشمنان انقلاب، نظام و میهن اسلامی  است.
امروز با گرامیداشت یاد و خاطره رزمندگان اسلام و ایثارگران عزیز در حماسه سوم خرداد، به آحاد مردم روز مقاومت و ایثار را تبریک و تهنیت می گوییم و سلام و درود می فرستیم به روح بلند بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و جانشین به حقش حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب و همه شهدایی که در این راه خون خود را فدا نمودند تا آسیبی به میهن اسلامی نرسد.
 والسلام علیکم ورحمت الله
حسین چراغی مدیر کل بنادر و دریا نوردی استان گیلان
۳ خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۳۷
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۸,۷۱۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید