چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰
 
سهم 50 درصدی بندرانزلی در تخلیه و بارگیری دریای خزر / رشد ۲۲۱ درصدی ترانزیت مواد نفتی

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، مهندس حسین چراغی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان صبح امروز در نشستی تخصصی با معاونین این اداره کل با اشاره به رشد 5 درصدی جذب بازار دریای خزر در خرداد ماه اظهار کرد: با اینکه تنها 13 روز از خرداد ماه گذشته است شاهد تخلیه و بارگیری 70 هزار و 864 تن کالا در بندرانزلی بودیم.

وی افزود: این میزان معادل ۵۰ درصد کل حجم تخلیه و بارگیری کالا در بنادر شمال کشور می باشد که در مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد ۵ درصدی سهم بازار خزر در بندرانزلی بودیم.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه در سال 96 بیش از 370 هزار تن کالا در بندرانزلی تخلیه و بارگیری شده است خاطرنشان کرد: در ماه پیشین و جاری سهم حجم و تناژ کالای بندرانزلی از سایر بنادر شمالی کشور بیشتر بوده است.

مهندس چراغی با بیان اینکه به دنبال افزایش سهم بازار از طریق جذب کالاهای جدید هستیم تصریح کرد: علیرغم منفی بودن 33 درصدی حمل و نقل دریایی کالا در دریای خزر ، سهم بازار بندر انزلی حفظ شده و در حال ارتقا آن می باشیم.

وی ادامه داد: رشد 221 درصدی کالاهای ترانزیت مواد نفتی با تناژ 26944  شامل بنزین و گازوئیل در طی ماه های فروردین و اردیبهشت به مقصد کشور عراق و همچنین رشد 21 درصدی کالای کانتینری از نمونه های بارز و پیشتاز بودن این بندر فعال در شمال کشورمی باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، بندرانزلی دارای رتبه سوم در زمینه تخلیه کالا در بین بنادر جنوب وشمال کشور است که سهم ارزنده و به سزایی در تامین مواد اولیه کارخانجات فولاد و همچنین صنایع چوب را دارا می باشد و در بین شاخص های عملیاتی سازمان بنادر و دریانوردی، اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان جایگاه سوم را در خصوص ایجاد ارزش افزوده احراز کرده است.
۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ۱۷:۱۶
کد خبر : ۳۸,۸۰۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید