دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
 
مراسم تجلیل از خبرنگاران در اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان برگزار شد

حسین چراغی، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در مراسم تجلیل از خبرنگاران ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: ۱۷ مرداد شهادت هشت دیپلمات ایران و شهید صارمی را تسلیت میگویم.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اسلام و انقلاب، اظهار داشت: کار رسانه کاری سخت و مهم است. 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان تجلیل از اصحاب رسانه وظیفه خود دانست و گفت: وقتی از خبرنگار صحبت می کنیم شاید بعضی ها فکر کنند وظیفه خبرنگار تنها مخابره یک خبر است.

وی روشنگری را از وظایف مهم خبرنگاران دانست و افزود: بالابردن قدرت تصمیم گیری برای مسوولان از دیگر نقش های خبرنگاران است.

چراغی با اشاره به نقش رسانه ها در دنیا گفت: خبرنگار نقش مهمی در توسعه و رشد کشور دارد.

وی با بیان اینکه جایگاه خبرنگاران در جوامع بسیار مهم است، تصریح کرد: وقتی صحبت از توسعه یافتگی در یک کشور می کنیم،  یکی از شاخص های ان این است که کار خبرنگاری هم  در آن کشور نیز توسعه یافته است.

وی همچنین با اشاره به عملکرد خبرنگار، گفت: به نظر بنده خبرنگاری یک هنر است نه یک حرفه.

چراغی اظهار کرد: وقتی عملکرد مسوولان و خبرنگاران با یکدیگر در تعامل با هم نباشد،  مسلما منجر به توسعه نیافتگی می شود و اگر درک مشترکی وجود نداشته باشد برآیند کار منجر به نتیجه مطلوب نمی شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان تعامل منطقی بین خبرنگاران و مسولان را مهم دانست و افزود: اگر این تعامل شکل نگیرد رسالت خبرنگاری انجام نمی شود و کرامت و احترام شغلی نیز جایگاه خود را از دست خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه برای پیشرفت صنعت بنادر و دریانوردی باید با خبرنگاران و اصحاب رسانه به درک مشترکی برسیم تصریح کرد: باید در حوزه اطلاع رسانی در این حوزه سعه صدر داشته باشیم و واقعیت ها را بر اساس انچه در حال شکل گیری است منعکس کنیم تا باعث تنویر افکار عمومی شود. 

چراغی قلم فروشی را یکی از اسیب های حوزه خبرنگاری دانست و ادامه داد: اگر خبرنگار قدر جایگاه و رسالت خود را نداند و به دنبال تامین نظر صاحبان قدرت باشد این اتفاق صورت میگیرد.

وی افزود: آگاهی بخشی، صداقت و آزاد اندیشی از رسالت خبرنگار است و کسی که قلم فروشی می کند به جایگاه خبرنگاری احترام نمی گذارد و امیدوارم این پدیده زشت هرگز وجود نداشته باشد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به صنعت بزرگ بندری و دریایی، گفت: این ظرفیت برای شهر انزلی و استان گیلان یک سرمایه است که باید از آن مراقبت کنیم.

وی همچنین با اشاره به قدمت ۱۵۰ ساله بندر انزلی، اظهار کرد: بندر انزلی در گذشته معروف به دروازه اروپا بوده است که این افتخار بزرگی است.

چراغی نقش خبرنگاران در حفظ جایگاه بندر انزلی را مهم دانست و افزود: افراد مهم نیستند بلکه این بندر است که نقش مهمی دارد.

وی نقد خبرنگاران را هدیه ای برای خود و مجموعه اداره کل بنادر  استان دانست و افزود: نقد باید نقد سازنده باشد نه تخریب و اگر بخواهیم به تخریب بپردازیم باعث تضعیف جایگاه صنعت دریایی در استان خواهد شد.

 
eg 3
eg 2
eg 1

۱۹ اَمرداد ۱۳۹۶ ۲۱:۵۸
کد خبر : ۳۹,۳۶۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید