دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
 
رشد 76 درصدی صادرات کالا در  بندر نو پای آستارا
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، صبح امروز در جلسه بررسی عملکرد صادرات بندر آستارا، مهندس حسین چراغی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از رشد 76 درصدی صادرات و همچنین افزایش 2 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر آستارا خبر داد.
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در خصوص بندر نوپا و در حال توسعه بندر آستارا اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون 120 هزار تن کالا در بندر آستارا تخلیه و بارگیری شده است.
وی افزود: در سال جاری 30 درصد از کل تخلیه و بارگیری بندرآستارا، مربوط به کالای صادراتی می باشد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 76 درصد رشد را نشان می دهد.
حسین چراغی با بیان اینکه رشد فزاینده صادرات کالا در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا بیانگر رونق حجم کالای صادراتی غرب کشور از طریق دریا می باشد خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود تا انتهای سال جاری این روند با رشد و شتاب بیشتری ادامه یابد.
در این جلسه مسئول منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا، افزایش تنوع کالاها را یکی دیگر از تحولات و تغییرات در حجم صادرات و واردات بندر آستارا دانست و تصریح کرد: واردات کالاهایی مانند گندم، جو، فلزات، کانتینر و همچنین صادرات مواد معدنی،کالای ساختمانی، لوازم و سموم شیمیایی نشان از آماده شدن زیر ساختهای لازم از این بندر می باشد.
وی ادامه داد: برای تخلیه و بارگیری کالاها هیچگونه محدودیتی وجود ندارد.
۲۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۳:۵۵
کد خبر : ۴۰,۳۲۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید