دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
 
مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان خبر داد: پهلوگیری نخستین کشتی بزرگ با 5600 تن کالا در بندر آستارا
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از پهلوگیری نخستین کشتی با 5600 تن کالا در بندر آستارا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان مهندس حسین چراغی از پهلوگیری نخستین کشتی با 5600 تن کالا در بندر آستارا خبر داد و اظهار کرد: با توجه به انجام لایروبی کانال ورودی و ایجاد عمق مناسب، برای نخستین بار یک فروند کشتی بزرگ تجاری با محموله 5600 تنی بصورت کاملاً ایمن در بندر آستارا پهلو گرفت.
وی با اشاره به محموله وارداتی این کشتی بزرگ تجاری که در بندر آستارا پهلو گرفته است افزود: این کشتی بزرگ تجاری با طول 140 متر و با آبخور 6/4 متر با محموله آهن آلات وارد بندر آستارا شد.
مهندس حسین چراغی با بیان اینکه این کشتی بزرگ تجاری یکی از بزرگترین کشتی های دریای خزر محسوب می شود تصریح کرد: با تمهیدات انجام شده از قبیل ایمنی آبراه، علائم کمک ناوبری و پرسنل مجرب دریایی این کشتی با ایمنی کامل در اسکله بندر آستارا پهلو گرفت.
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و مدیر منطقه ویژه  آستارا با اشاره به آمار واردات و صادرات انواع کالا در بندر آستارا خاطر نشان کرد: از فروردین ماه سال جاری تاکنون در حوزه صادرات 504 هزار و 29 تن و در حوزه واردات 90 هزار و 327 تن کالا در بندر آستارا تخلیه و بارگیری شده است.
مهندس چراغی ادامه داد: در این مدت 75 فروند کشتی وارد بندر آستارا شده است و همچنین  74 فروند کشتی بندر آستارا را به مقصد بنادر حاشیه دریای خزر ترک کرده اند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان کشتی "سپانو" یکی از بزرگترین کشتی های دریای خزر با مالکیت شرکت کشتیرانی دریای طلایی پارسیان با پرچم جمهوری اسلامی ایران در دریای خزر فعالیت می کند.

 
vbnm 4
vbnm 3
vbnm 2
vbnm 1

۲۵ آذر ۱۳۹۶ ۱۹:۴۹
کد خبر : ۴۰,۶۷۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید