پنج شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹
 
سرمایه‌گذاری 150 میلیارد ریالی بخش خصوصی برای احداث نیروگاه 14 مگاواتی بندر آستارا
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان؛ سرمایه‌گذاری 150 میلیارد ریالی بخش خصوصی برای احداث نیروگاه 14 مگاواتی بندر آستارا

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، مهندس حسین چراغی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در نخستین همایش ملی فرصت‌ها و محدودیت‌های سرمایه‌گذاری آستارا که در هتل بین المللی اسپیناس برگزار شد، در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد : شهرستان مرزی بندر آستارا ، ظرفیت ها و پتانسیل های بالقوه ای دارد که می توان آنها را به صاحبان سرمایه و سرمایه گذاران بخش خصوصی معرفی کرد.

وی با بیان اینکه آستارا به دلیل واقع شدن در مرز دریایی ، قابلیت های بسیاری را در حوزه صنعت دریایی دارد و در حال رشد می باشد ، ادامه داد: می توان این ظرفیت ها را به سرمایه گذاران منطقه ای و فرامنطقه ای معرفی کرد.

وی با اشاره به اینکه این معرفی می تواند در تولید اشتغال و ثروت ایفای نقش کند ، افزود: فاز نخست طرح توسعه بندر آستارا به پایان رسیده است و در حال توسعه فاز دوم هستیم.

چراغی با تأکید بر اینکه تلاش شده است با تکمیل فاز دوم و تغییرات کالا در منطقه خزر ، سرمایه گذاری هایی انجام گیرد ، خاطر نشان کرد: برنامه ریزی هایی شده است که از طریق سرمایه گذاری داخلی و خارجی در توسعه ترمینال غلات و جذب سرمایه گذار بخش خصوصی در صنایع تبدیلی و ارزش افزوده ، در سال 1397 شاهد تحول در بندر آستارا باشیم.

وی از سرمایه‌گذاری 150 میلیارد ریالی بخش خصوصی برای احداث نیروگاه 14 مگاواتی تولید برق در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا خبر داد و تصریح کرد: از این ظرفیت در تأمین برق شهرستان و بندر بهره مند خواهیم شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان به برخی مزایای منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا اشاره کرد و افزود: کد منطقه ویژه اقتصادی و کد دریایی این منطقه تأیید شده است و سرمایه گذاران می توانند از مزایای آن به نحو شایسته ای بهره مند شوند.

وی با تأکید بر اینکه در تلاش هستیم که بتوانیم ترافیک دریایی ، صادرات و ترانزیت را در این بندر افزایش دهیم ، اضافه کرد: تأیید کد گمرکی منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا از طریق نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولان استان گیلان در حال پیگیری می باشد.

۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ۱۸:۴۷
کد خبر : ۴۱,۴۱۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید