پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰
 
بندرانزلی اولین بندر کشور در اخذ گواهینامه استاندارد مدیریت آموزش ISO 10015

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان به عنوان اولین اداره کل در سطح سازمان و بنادر کشور موفق به اخذ گواهینامه استاندارد مدیریت آموزشی ISO 10015:1999 از موسسه ISC استرالیا شد.

این افتخار با تحقق فرآیند طراحی، استقرار، اجرای الزامات و ممیزی ثبت و صدور گواهینامه استاندارد موصوف و با تکیه بر معیارهای "نیازسنجی، برنامه ریزی، اجرا و ارزشیابی" ایجاد و با تدوین مستندات لازم بدون بهره گیری از خدمات مشاور و فقط با اتکا به نیروهای متعهد و متخصص اداره آموزش در مدت زمان یکسال و صرف کمترین هزینه کسب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، استاندارد ISO 10015  از سری استانداردهایی است که برای اندازه گیری میزان کاربرد و تاثیر فرآیند آموزش در سازمان ها و شرکت ها به کار گرفته می شود.

امروزه نقش آموزش در سازمان ها به روشنی مشخص شده و سازمان ها برای دستیابی به کیفیت حداکثری در خدمات خویش اقدام به شناسایی نیازهای آموزشی بخش های مختلف سازمان و همچنین پرسنل می نمایند. کارکنان آموزش دیده به مراتب بهره وری بالاتری در اجرای وظایف خود و در نتیجه رضایت مندی مشتریان خواهند داشت و اینجاست که نقش استاندارد ISO 10015 به شدت پر رنگ می شود.

استقرار فرآیند آموزش بر اساس ISO 10015 می تواند موثرترین راه برای اندازه گیری میزان اثر بخشی فرآیند آموزش در سازمان ها باشد. اجرای اثربخش سیستم مدیریت آموزش در سازمان ها نیازمند تعهد مدیریت ، تعهد آموزش گیرندگان و در نهایت تعهد آموزش دهندگان می باشد که با استفاده از راهنمای موجود در استاندارد ISO 10015 سازمان ها علاوه بر رفع نیازمندی، در مسیر تحقق یک سازمان یاد گیرنده حرکت می نمایند.

۶ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۴۷
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۴۱,۴۹۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید