شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰
 
از تردد شناورهای مسافری و گردشگری دریایی فاقد مجوز جلوگیری می شود
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان اعلام کرد :
از تردد هر گونه شناور مسافری و گردشگری دریایی فاقد مجوز جلوگیری خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، مهندس حسین چراغی در آستانه سال جدید  و به منظور حفظ جان گردشگران دریایی، طبق قوانین و مقررات ملی و بین المللی تاکید کرد: از اجازه تردد هر گونه شناور فاقد ثبت و مجوز قانونی در تالاب انزلی و سواحل استان به شدت جلوگیری خواهد شد.
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان افزود: یکی از رسالت های مهم ما توسعه و ترویج گردشگری دریایی و استفاده از ظرفیت های این صنعت در استان است اما اولویت ما در این راستا حفظ ایمنی و جان افراد است.
وی ادامه داد: از آنجاییکه وظیفه نظارت قانونی بر عملکرد شناورها و قایقهای تفریحی در خارج از محدوده بنادر بر عهده سایر نهادها بویژه دریابانی میباشد لذا شماره ثبت قایقها و شناورهای متخلف و یا قایق های ثبت نشده که در سواحل و تالاب انزلی فعالیت مینمایند بصورت روزانه برای دریابانی هر حوزه فرستاده خواهد شد تا از فعالیت آنها جلوگیری گردد.
رییس ستاد تسهیل سفر ها و گردشگری دریایی استان تصریح کرد: در طرح سفرهای دریایی نوروزی سال ٩٧ که از تاریخ ٢٥ اسفند با نظارت تمام سازمان های ذیربط آغاز شده است تا کنون تعداد 23640 نفر در مسیرهای گردشگری جابجا شدند.
۲ فروردین ۱۳۹۷ ۱۳:۰۱
کد خبر : ۴۱,۸۴۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید