پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
 
توسعه ظرفیت های تجاری و سفرهای دریایی در بندر آستارا دنبال می شود
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان،با تاکید بر لزوم توسعه تجاری و تقویت ظرفیت های تجاری منطقه و توسعه گردشگری و سفرهای دریایی در بندر آستارا، یادآور شد:طرح توسعه بندر آستارا در دو زمینه مذکور صورت می گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، مهندس حسین چراغی در مراسم افتتاح پروژه های بندر آستارا که با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور و استاندار گیلان انجام شد،با بیان اینکه منطقه ویژه آستارا غربی ترین بندر شمال کشور است، اظهار کرد:بندر آستارا با کاربری تجاری و گردشگری یکی از بنادر کلیدی استان و کشور به شمار می آید.

وی افزود:بندر آستارا به لحاظ قرار گرفتن در یک موقعیت استراتژیک می تواند در مسیرهای واردات و صادرات و ترانزیت کشور نقش بسزایی ایفا کند لذا در طرح توسعه بندر آستارا که مورد تاکید سازمان بنادر و دریانوردی است، سعی شده این بندر را در دو زمینه توسعه ببخشیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان، با تاکید بر لزوم توسعه تجاری و تقویت ظرفیت های تجاری منطقه و توسعه گردشگری و سفرهای دریایی در بندر آستارا،یادآور شد:از حیث قرار گرفتن بندر آستارا در نزدیکی کشورهای سی.آی.اس به ویژه آذربایجان این مهم را دنبال می کنیم.

چراغی،با بیان اینکه طرح توسعه بندر آستارا در دو زمینه مذکور صورت می گیرد،گفت:توسعه بندر آستارا از سال 2009 به وسیله بخش خصوصی با قرارداد بلندمدت آغاز شده و طی سه سال اخیر رشد توسعه زیرساخت های دریایی و بندری سرعت بیشتری پیدا کرده است.

این مقام مسئول،از افتتاح 2 واحد شناور که به وسیله بخش خصوصی خریداری شده خبر داد و خاطرنشان کرد:یک ترمینال غلات با توجه به ظرفیت های جدید حوزه خزر نیز افتتاح خواهد شد تا ظرفیت های تجاری بندر را تقویت کند.همچنین با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور،سالن ارائه خدمات گمرکی را افتتاح خواهیم کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان اضافه کرد:با افتتاح سالن ارائه خدمات گمرکی می توانیم کد منطقه ویژه بندر آستارا را به وسیله همکاران به صورت عملی اجرایی کنیم. امیدواریم این حضور برای شهرستان آستارا منشاء اثر باشد.

۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۴:۰۹
کد خبر : ۴۲,۲۳۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید