پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱
 
با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی صورت گرفت؛
3 پروژه در بندرانزلی مورد افتتاح و بهره برداری رسید
در سال حمایت از کالای ایرانی و با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، شناور مدرن و مجهز پاک بوم ساخت متخصصان داخلی با کاربری مقابله با آلودگی ها و جمع آوری آلاینده ها از سطح دریا و شناور چند منظوره دریابندر 6 در بندرانزلی به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، مهندس حسین چراغی مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان عصر شنبه در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز سه پروژه در بندرانزلی با اعتبار 11 میلیارد تومان به مرحله بهره برداری رسید.
حسین چراغی افزود: شش میلیارد تومان از این اعتبار از سوی بخش دریایی و در راستای پایش آلودگی و جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی در دریا سرمایه گذاری شده و مابقی اعتبارات با سرمایه گذاری بخش خصوصی بوده است .
وی یادآور شد: در بخش بندری نیز یک مرکز آزمایش کالاهای تجاری با اعتبار نزدیک به هشت میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی، با اشتغالزایی برای 24 نفر و با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و استاندار گیلان به بهره برداری رسید.
چراغی خاطر نشان کرد : با ایجاد این مرکز آزمایشگاهی علاوه بر تسهیل تجارت از طریق بنادر استان، در تسهیل تجاری در بخش های دریایی و بندری مجتمع بندری انزلی نیز تاثیر دو چندان دارد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، شناور دریابندر6 با طول 16 متر، عرض شش متر و ارتفاع 4.3 متر و مساحت عرشه 50 متر مربع در مدت شش ماه با استفاده از توان علمی جوانان ایرانی و با سرمایه گذاری بخش خصوصی توسط شرکت فنی و مهندسی و صنعت دریایی فن آوران سیراف ساخته شد.
همچنین در این مراسم یک فروند شناور با نام پاک‌بوم، با کاربری جمع‌آوری‌ آلودگی‌های سطح دریا از جمله لکه‌های نفتی به بهره برداری رسید که این شناور نیز دارای شش مخزن 10 تنی برای نگهداری ضایعات دریایی است و در مجموع برای ساخت و بهره برداری از این 2 شناور، 11 میلیارد تومان هزینه شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، در پایان مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی به همراه هیئت عامل از بندر کاسپین نیز بازدید به عمل آوردند.


klhjhgfd 14
klhjhgfd 13
klhjhgfd 12
klhjhgfd 11
klhjhgfd 10
klhjhgfd 9
klhjhgfd 8
klhjhgfd 7
klhjhgfd 6
klhjhgfd 5
klhjhgfd 4
klhjhgfd 3
klhjhgfd 2
klhjhgfd 1  

۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۲۰:۰۵
کد خبر : ۴۲,۲۴۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید