دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
 
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی در حاشیه افتتاح پروژه های بندرانزلی گفت:
اتصال گیلان و بنادر آن به راه آهن فرصتی مناسب جهت حمل و نقل چند وجهی
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: اتصال گیلان و بنادر آن به راه آهن، فرصتی مناسب جهت حمل و نقل چند وجهی را برای بندر انزلی فراهم می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور روز شنبه در حاشیه مراسم بهره برداری از چند پروژه در بندرانزلی، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اتصال گیلان و بنادر آن به خط راه آهن فرصت خوبی است که امکان حمل و نقل چند وجهی را برای بندرانزلی فراهم می کند.

وی بیان کرد: در سال حمایت از کالای ایرانی دو فروند شناور در کارگاه های شناورسازی داخلی تولید شدند و امروز در بندرانزلی به بهره برداری رسیدند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور افزود: یکی از این شناورها، کاربری پیشگیری و مقابله با آلودگی محیط زیستی دریایی را دارد که از جمله شناورهای تخصصی بسیار پیشرفته و مجهز برای مقابله با آلودگی دریا می باشد.

وی با اشاره به اینکه این شناور دارای مخزنی برای نگهداری آلاینده های سطح دریا است، تصریح کرد: همچنین این شناور مجهز به بوم برای محصور کردن لکه های نفتی و در نهایت قابلیت جمع آوری این لکه ها از سطح آب است.

راستاد خاطر نشان کرد: با توجه به حساسیت محیط زیستی دریای خزر، این تجهیزات در راستای عضویت جمهوری اسلامی در کنوانسیون های بین المللی مرتبط با محیط زیست دریایی بسیار موثر است.

وی ادامه داد: شناور چند منظوره دیگری نیز به بهره برداری رسید که به پهلو دهی و جداسازی شناور ها و کشتی هایی که وارد بندر میشوند، کمک میکند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور بیان کرد: این شناور همچنین برای جابجایی و کمک رسانی و انتقال تجهیزات کمک ناوبری نیز میتواند مورد استفاده قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه در مجموع برای این دو شناور مبلغی بالغ بر ۶ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است، گفت: در بندر آستارا نیز دو فروند شناور لایروب و یدک کش با ۱۰ میلیون یورو سرمایه گذاری بخش خصوصی به بهره برداری رسیده است که کمک قابل توجهی به بهبود فعالیت های بندری و دریایی در این بندر خواهد کرد.

راستاد افزود: با سرمایه گذاری بخش خصوصی عملیات اجرایی پایانه غلات با سرمایه ای بیش از ۱۸ میلیون یورویی نیز در بندر آستارا آغاز شده است.

وی با تاکید بر اینکه باید در دریای خزر بیشترین سهم ممکن از حمل و نقل دریایی را به سمت بنادر خودمان جذب کنیم، اظهار کرد: سازمان بنادر و دریانوردی اقدامات گسترده ای را برای ایجاد ظرفیت در بنادر شمالی انجام داده که در حال حاضر ۳۰ میلیون تن ظرفیت بنادرمان در حاشیه دریای خزر است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور تاکید کرد: سازمان بنادر و دریانوردی باید برنامه های حمایتی و تخفیفات قابل توجهی را برای تشویق صادرکنندگان که کالاهای خود را طریق بنادر کشور به کشور های حاشیه خزر صادر می کنند، در نظر بگیرد.

وی افزود: امیدواریم با سرمایه گذاریهای انجام شده، شاهد شرایط بهتر و مناسب تری در بنادر شمالی کشور باشیم.

۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۲۰:۱۵
کد خبر : ۴۲,۲۵۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید