چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰
 
شناور هواشناسی دریایی تجهیز و آماده بهره برداری خواهد شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان صبح امروز سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان و مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در راستای همکاری های مشترک دیدار و گفتگو کردند.
در این نشست مهندس حسین چراغی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با تاکید بر تحقق اجرای کامل موضوعات تفاهمنامه فی مابین این دو اداره کل اظهار کرد: اندازه گیری،ثبت و ارسال مشخصه های هواشناسی دریایی برای شناورهای تجاری،صیادی و گردشگری بسیار حائز اهمیت می باشد و جهت تقویت و ایمنی دریانوردی داده های مورد نظر می بایست به موقع در اختیار این گروه از بهره برداران قرار گیرد.
وی با استقبال از اغاز بکار شناور هواشناسی دریایی و استقرار ایستگاه خط ساحلی هواشناسی انزلی در بندرانزلی خاطرنشان کرد: همکاری های لازم برای تردد شناور هواشناسی و همچنین تخصیص مکانی مناسب برای استقرار این سامانه پیش بینی و در اختیار اداره کل هواشناسی قرار میگیرد.
در ادامه این نشست محمد دادرس سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان با بیان اینکه شناور هواشناسی دریایی را بزودی تجهیز و آماده بهره برداری خواهند کرد،  عنوان کرد: دستگاههای نصب شده بر این شناور قادر خواهند بود اطلاعات هواشناسی دریایی را تا فاصله ۲۰مایلی و عمق ۵۰۰متری دریا از نقاط و مسیرهای مشخص و تعیین شده قبلی،داده برداری کرده و آن داده ها را در اختیار ذینفعان قرار دهد.
وی تصریح کرد: سامانه اطلاع رسانی پیامکی به صیادان و شناورهای تفریحی و گردشگری تکمیل و آماده خدمت رسانی خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، در این نشست طرفین بر بهره گیری از امکانات و تجهیزات در جهت تقویت و توسعه پایش پارامترهای جوی-دریایی و همچنین ارتقاء کیفیت پیش بینی ها و هشدارهای هواشناسی دریایی به منظور کاهش هزینه ها و جلوگیری از موازی کاری تاکید کردند.
۱۴ تیر ۱۳۹۷ ۰۰:۱۳
کد خبر : ۴۲,۹۴۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید