شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰
 
پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان به مناسبت روز ملی دریای خزر

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، مهندس "حسین چراغی" مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان به مناسبت روزی ملی دریای خزر پیامی را در اختیار روابط عمومی قرار داد که به شرح زیر است:

به نام خدا

 دریای خزر زندگی مردم شمال کشور است و اگر نگاهی به تقویم بی اندازیم، شاهد خواهیم بود که روز بیست و یکم مرداد را با نام این پهنه آبی پر قصه مزین کرده تا برای همیشه آن را ماندگار سازند.

کافیست گوش جان به تک تک دریانوردان و حتی صیادان بسپاری و از خاطرات آنان بهره ببری زیرا فقط آنان می دانند که در پشت هر موج این دریای زیبا، قصه ای همراه است که آن را به ساحل می آورد.

در نگاه اول شاید این روز یادآور یک معاهده منطقه ای میان مقامات ۵ کشور باشد اما این به آن معنا نیست که ما مردم دیگر مسئولیتی نداریم، شاید وقتی که از رها ساختن یک زباله کوچک در ساحل چشم پوشی کنیم هیچگاه به این موضوع نیاندیشیم که همین زباله خیانتی بزرگ در حق فرزندانمان است که موجب شود در آینده هیچ اثری از زیبایی های دریای خزر را نبینند.

روز ملی دریای خزر فرصتی است که بیشتر به این گنج طبیعت، سرمایه الهی و نگین  سرزمینمان بیندیشیم و قدرش را بیش از پیش بدانیم زیرا کسب روزی میلیون ها انسان و زندگی بسیاری از مخلوقات خداوند از دریای خزر است.

                                                             حسین چراغی

                                               مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان

۱۹ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۴۳
کد خبر : ۴۳,۲۸۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید