چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰
 
در دیدار دو مدیر بندر انزلی و آکتائو بیان شد:
توسعه روابط تجاری بندر انزلی و بندر اکتائو
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، مهندس "حسین چراغی" مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در بازدید از بنادر اکتائو و کوریک و نشست با مدیر بندر اکتائو قزاقستان ضمن اشاره به زیرساخت های ایجاد شده در بندر انزلی ، توانایی این بندر بعنوان بزرگترین بندر شمال ایران را برای افزایش تبادلات تجاری در حوزه ترانزیت و صادرات معرفی کرد .
مهندس چراغی با تاکید بر اینکه مسیر بندر انزلی ارزانترین و کوتاهترین مسیر ترانزیت کالا است اظهار کرد: از مسئولین بندر اکتائو دعوت می کنم تا برای تبدیل بنادر انزلی و اکتائو به هاب ترانزیت منطقه خزر همکاری مشترک داشته باشند.
وی در زمینه توسعه صادرات کالاهای ایرانی به قزاقستان ضمن تشریح ایجاد پایانه صادراتی در بندر انزلی خاطرنشان کرد: با ایجاد پایانه مذکور از این به بعد با رفع موانع لجستیکی انواع کالاهای ایرانی با بهترین بسته بندی، با کیفیت بالا و در زمان و قیمت مناسب در اختیار مصرف کنندگان در کشور قزاقستان و سایر کشورهای منطقه قرار می گیرد.
مدیر کل بندر انزلی و مدیر منطقه ویژه بندر استارا در این نشست اشاره کرد : ما میتوانیم با تعریف پروژه های جدید و با اعمال تخفیف های لازم ترانزیت کالا را از مسیر بنادر انزلی و استارا به کشورهای غرب و جنوب کشور توسعه بدهیم .
در این دیدار مدیر بندر اکتائو ضمن تشکر از مهندس چراغی برای تلاش های بعمل امده در جهت توسعه بازار از پیشنهاد ارایه شده استقبال کرد و تاکید کرد: همکاری بندر انزلی و اکتائو میتواند کریدورهای جدیدی را ایجاد بکند که کالا از طریق این بنادر از چین ، هندوستان و سایر کشورها مبادله شود. 
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، در این نشست که با حضور مدیران راه اهن جمهوری اسلامی ایران برگزار شد مباحثی برای تقویت حمل و نقل ترکیبی از طریق بنادر خزر مطرح گردید.
گفتنی است؛ مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و هیات همراه از زیر ساخت های بندر اکتائو بازدید بعمل آوردند.
۲۲ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۲۴
کد خبر : ۴۳,۳۲۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید