چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰
 
سی و هشتمین نشست ماهانه توسعه با موضوع "نحوه اتصال بندرانزلی به شبکه ریلی" برگزار شد
سی و هشتمین نشست ماهانه توسعه در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان با موضوع "نحوه اتصال بندرانزلی به شبکه ریلی" برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، مهندس حسین چراغی ظهر امروز در سی و هشتمین نشست ماهانه توسعه در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان با موضوع "نحوه اتصال بندرانزلی به شبکه ریلی" اظهار داشت: پیوستن بندرانزلی به شبکه ریلی کشور در اقتصاد گیلان اهمیتی گسترده دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان خاطرنشان کرد: با توجه به کریدور شمال و جنوب، کردیدورهای فعال در منطقه و افزوده شدن کریدور‌های جدید در شبکه حمل و نقل کشور، پیوستن بندر انزلی به شبکه ریلی یک ضرورت مهم است.

چراغی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی در توسعه شبکه ریلی بندرانزلی امری ضروری است و باید به این مقوله توجه شود افزود: حمل و نقل چندوجهی در دنیای امروز یک رویکرد جدی در حمل و نقل جهانی محسوب می‌شود و برای اینکه از این حوزه عقب نمانیم نیازمند برنامه‌ریزی دقیق هستیم.

وی با بیان اینکه بنادر حاشیه خزر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند  و توسعه این بنادر به حمل و نقل چند وجهی یک ضرورت است افزود: برخی از کشور‌ها به منظور  فعالیت‌های حمل و نقلی تنها حمل و نقل ریلی را برای اقدامات خود انتخاب می‌کنند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با تاکید بر اینکه کشورهای توسعه یافته با ترکیب شبکه ریلی و دریایی، شبکه حمل نقل ترکیبی را ایجاد کردند خاطرنشان کرد: شبکه حمل و نقل ترکیبی در تجارت بین‌المللی بسیار مثمر ثمر و بوده و عاملی برای توسعه است‌.

چراغی اتصال شبکه ریلی به مجتمع بندری انزلی را یک نیاز ضروری دانست و با اشاره به اینکه با توجه به بازارهای هدف در روسیه و کشورهای CIS فعال شدن حمل نقل ترکیبی در بندر انزلی یک نیاز اساسی است افزود: این پدیده علاوه بر توسعه حمل  و نقل بار و مسافر اقتصاد کشور را رونق می‌بخشد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با تاکید بر اینکه بندر انزلی 142 هکتار اراضی و 10 میلیون کالا ظرفیت را دارد خاطرنشان کرد: بندر انزلی مطابق با استانداردهای لازم دارای پس‌کرانه مطلوب بوده و پاسخگوی اقدامات تجاری و ‌ترانزیتی است.

رئیس اداره مهندسی بنادر سازمان بنادر و دریانوردی کشور: اتصال بنادر به شبکه ریلی اتفاقات مبارکی را در توسعه همه جانبه کشور به ارمغان می‌آورد

بهزاد الوند، رئیس اداره مهندسی بنادر سازمان بنادر و دریانوردی کشور در ادامه این نشست اظهار داشت: مهندسی ارزش در مدیریت و برنامه‌ریزی مقوله‌ای بسیار مهم و حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه با اقدامات اثرگذار و متعدد کارگا‌ه‌های تخصصی پروژه محور در سازمان بنادر و دریانوردی کشور ایجاد شده است افزود: خروجی اقدامات انجام شده در این کارگاه‌ها تولید ایده‌های کاربردی است.

الوند با تاکید بر اینکه در راستای فعالیت این کارگاه‌ها هزار و 500 ساعت کارگاه آموزشی برگزار شده است تصریح کرد:  در راستای تشکیل این کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی تاکنون 200 ایده در حوزه بنادر و دریانوردی ارائه شده و توسط تیم خبره رشته‌های مرتبط با بنادر در دستور کار قرار گرفته است.

وی فعالیت بنادر موجود در کشور را مطلوب دانست و با اشاره به اینکه اتصال بنادر به شبکه ریلی اتفاقات مبارکی را در توسعه همه جانبه کشور به ارمغان می‌آورد اظهار داشت: با همگرایی همه‌جانبه می‌توان به توسعه اقتصادی پایدار دست یافت.

رئیس اداره مهندسی بنادر سازمان بنادر و دریانوردی کشور  اعلام کرد: رویکرد افزایش حمل و نقل ریلی در تمامی بنادر بازرگانی کشور از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در دستور قرار گرفته است و این فعالیت‌ها رونق اقتصادی را در پی دارد.

 الوند با تاکید بر اینکه ظرفیت‌سازی در بنادر کشور از اهمیت ویژه ای برخودار بوده و نیازمند توجه ویژه است خاطرنشان کرد: مطالعات تعامل شهر با بندر در 14 بندر کشور آغاز شده و با مطالعات کارشناسی پیگیری می‌شود.

اتصال مجتمع بندری انزلی به شبکه ریلی تاثیرات بسزایی را در توسعه اقتصادی کشور دارد

 مدیرعامل مهندسان مشاور کریت کارا نیز در این نشست با اشاره به اینکه فعالیت در حوزه مهندسی ارزش دستاورد‌های زیادی را به دنبال دارد بیان کرد: برنامه‌ریزی مهندسی ارزش در پیوستن بندرانزلی به شبکه ریلی اثرگذار است.

کامران امامی با بیان اینکه گام‌های بلند و برنامه‌ریزی‌های متعددی به منظور پیوستن بندرانزلی به شبکه ریلی انجام شده است تاکید کرد: اتصال مجتمع بندری انزلی به شبکه ریلی تاثیرات بسزایی را در توسعه اقتصادی کشور دارد.

مدیرعامل مهندسان مشاور کریت کارا با تاکید بر اینکه اتصال بندر انزلی به کریدور شمال جنوب اقدامی اثرگذار در اقتصاد کشور است خاطرنشان کرد: با اتصال شبکه ریلی کشور به بندر انزلی کریدور ترانزیت بین‌المللی کشور تکمیل می‌شود.

امامی با اشاره به اینکه پروژه راه ابریشم جدید با اعتبار 900 میلیارد دلاری دنبال می‌شود تصریح کرد: اتصال شبکه ریلی کشور به بندرانزلی در راستای تکمیل پروژه راه ابریشم جدید بوده که در توسعه پایدار و افزایش توسعه گردشگری اثرگذار است.

xdrjkdrt 5xdrjkdrt 4xdrjkdrt 1xdrjkdrt 3
xdrjkdrt 9
xdrjkdrt 8
xdrjkdrt 6

xdrjkdrt 2
        

۲۲ شهریور ۱۳۹۷ ۱۵:۰۱
کد خبر : ۴۳,۶۷۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید