دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
 
تقدیر از 5 ناجی فداکار اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، ظهر امروز مراسم تقدیر از 5 عضو جستجو و نجات این اداره کل با حضور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان برگزار شد.
مهندس حسین چراغی در این مراسم با تقدیر از 5 نفر از  کارکنان جستجو و نجات اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان که در نجات یکی از شهروندان غریق فداکارانه شرکت کردند اظهار داشت: از چند منظر  باید به این کار بزرگ و خدا پسندانه نگاه کرد ابتدا ابعاد دینی و جایگاهی که اسلام برای جان انسان و نجات جان افراد قائل است و همچنین ابعاد حرفه ای و وظایف حاکمیتی آن بر اساس کنوانسیون های بین المللی. 

مهندس چراغی با اشاره به اینکه سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان متولی حاکمیت دریایی کشور و بر اساس  کنوانسیون های بین المللی وظایفی در راستای حفظ جان افراد مضطر در دریا دارد تصریح کرد: سازمان بنادر و دریانوردی در مبحث جستجو و نجات به لحاظ نیروی انسانی، نرم افزاری و تجهیزات سرمایه گذاری های کلانی انجام داده است که ماحصل آن ایجاد 7 مرکز هماهنگی نجات دریایی اصلی و چندین  مرکز فرعی در شمال و جنوب کشور  است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به توسعه مباحث گردشگری دریایی و سفرهای دریایی در دریای خزر یادآور شد: در دریای خزر باید از لحاظ زیرساخت ها و امکانات تجهیز شویم و در زمینه منابع انسانی به لحاظ کمی و کیفی، ارتقای شرایط روحی، روانی و آمادگی جسمانی همواره آمادگی مقابله با حوادث و نجات جان افراد را داشته باشیم .

در پایان این مراسم از پنج تن از کارکنان جستجو و نجات اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان به نشان لیاقت و فداکاری تقدیر و تشکر بعمل آمد.

HKUJGFD 2HKUJGFD 1HKUJGFD 3
HKUJGFD 6
HKUJGFD 5
HKUJGFD 4

۳۰ آبان ۱۳۹۷ ۱۶:۳۹
کد خبر : ۴۴,۴۲۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید