چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰
 
تخلیه و بارگیری 132 هزار تن کالا در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از تخلیه و بارگیری 132 هزار تن کالا از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا در هشت ماهه نخست امسال خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، مهندس حسین چراغی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در آستارا با اشاره به اینکه صادرات و واردات کالا از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا 6 درصد افزایش داشته است اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا به‌علت نزدیکی به مراکز تولید در استان‌های شمال غرب کشور از توانمندی بسیار بالایی در حوزه صادرات به کشورهای حاشیه دریای خزر برخوردار است.
چراغی با اشاره به آمار تخلیه و بارگیری در هشت ماهه نخست امسال از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا افزود: در هشت ماه نخست امسال بالغ بر 132 هزار و 494 تن انواع کالا در بندر آستارا تخلیه و بارگیری شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 6 درصد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه در هشت ماهه نخست امسال 71 فروند کشتی وارد منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا شده است تصریح کرد: در مجموع از این تعداد کشتی با محموله وارداتی، مقدار 45 هزار و 206 تن کالا در بندر آستارا تخلیه شده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان، با بیان اینکه در حوزه صادرات از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا افزایش داشته ایم افزود:
در هشت ماهه نخست امسال بالغ بر 87 هزار تن کالا از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا به بنادر حاشیه دریای خزر صادر شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 96 درصد افزایش نشان می دهد.
چراغی با اشاره به اینکه بخشی از رونق صادرات بندر آستارا به واسطه راه‌اندازی شیوه حمل و نقل جدید "کابوتاژ"  در شمال کشور محقق شده است گفت: با الحاق پایانه ریلی آستارا به منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا  به زودی شاهد راه‌اندازی حمل و نقل چند وجهی در این منطقه می‌شویم.
۵ آذر ۱۳۹۷ ۱۶:۴۰
کد خبر : ۴۴,۴۷۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید