پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
 
در دیدار مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با مدیر کل گمرک شهرستان بندرانزلی مطرح شد؛
ارائه راهکارهای افزایش میزان تخلیه و بارگیری کالا در بنادر استان گیلان
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، صبح امروز مهندس "حسین چراغی" مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با "ابوالقاسم یوسفی نژاد" مدیر کل گمرک شهرستان بندرانزلی و ناظر گمرکات استان گیلان دیدار و در راستای تسهیل تجارت خارجی از طریق بنادر استان به گفت و گو پرداختند.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان هدف از این نشست را ایجاد هماهنگی و هم افزایی دو سازمان دانست و اظهار کرد: در تلاش هستیم تا بتوانیم جریان  واردات، صادرات و ترانزیت کالاها را در درگاه های بندری استان گیلان تسریع و تسهیل ببخشیم که این امر موجب می شود تا حمل و نقل دریایی در استان رقابت پذیرتر شود و قیمت تمام شده کالا برای صاحبان کالا نسبت به بنادر دیگر به حداقل رسانده شود.

وی با بیان اینکه در این نشست راه حل های مناسبی برای مباحثی بسیاری همچون به حداقل رساندن توقف کالاها در محوطه بندر، راه اندازی خط ترانزیتی برای کالاهای فله بسته بندی شده و بهینه کردن سیستم تبادل اطلاعات بین دو سازمان ارائه شد، افزود: با هماهنگی گمرک، منطقه آزاد و اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان توافقاتی صورت گرفت که مقرر شد تا خروج کالاهای متروکه از محوطه بندری تسریع و به حداقل زمان ممکن صورت بپذیرد.

مهندس چراغی از راه اندازی خط ترانزیتی برای کالاهای فله خبرداد و گفت: این کالاها باید به صورت بسته بندی شده از طریق بندرانزلی به مقاصد کشورهای همسایه ترانزیت شود که برای این اساس توافقات خوبی صورت گرفت و مقرر شد که با هماهنگی گمرک، بسته بندی کالای فله در داخل بندر  صورت بگیرد تا موجب افزایش حجم ترانزیت کالا شود.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان خاطرنشان کرد: چگونگی ثبت اطلاعات در درب های خروج بندر و گمرک و همچنین هماهنگی بیشتر دو سازمان از طریق تبادلات سیستمی  اطلاعات و فرآیندها از دیگر مباحث مطرح شده بود.

وی با بیان اینکه افزایش میزان تخلیه و بارگیری در بنادر استان، هدف تمام برنامه ها و هماهنگی ها بوده، تصریح کرد: انجام و عملیاتی کردن این برنامه ها موجب می شود که درآمدهای خوبی برای استان، تحرک اقتصادی و ایجاد فرصت های شغلی بسیار برای جوانان استان گیلان فراهم شود.

مهندس چراغی در پایان متذکر شد: مقرر شد این جلسات را با گمرک و سایر سازمان هایی که نقش در تسریع و تسهیل واردات و صادرات کالا دارند را  تداوم ببخشیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، بندر انزلی پرسابقه ترین   بندر کشور با سابقه 200 ساله است که همواره در بنادر شمال به عنوان یک برند مهم قابل توجه بازرگانان، تجار و خطوط کشتیرانی بوده است که از دیرباز این بندر بعنوان دروازه اروپا برای تبادل کالا محسوب شده است.

دیدار با مدیر کل گمرک 1
دیدار با مدیر کل گمرک 4دیدار با مدیر کل گمرک 2
  دیدار با مدیر کل گمرک 3
دیدار با مدیر کل گمرک 6
دیدار با مدیر کل گمرک 5

   

۱۰ آذر ۱۳۹۷ ۲۰:۳۶
کد خبر : ۴۴,۴۷۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید