دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
 
۷۲ میلیارد تومان برای احداث بندر چمخاله گیلان هزینه می‌شود
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: طبق برآوردهای انجام شده ۷۲ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح توسعه بندر مسافربری دریایی چمخاله هزینه می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان  حمید رضا آبایی صبح امروز در مراسم آغاز پروژه بندر گردشگری مسافری بندر چمخاله اظهار داشت:‌ طبق برآوردهای انجام شده برای اجرای این پروژه بزرگ گردشگری در عرض 36 ماه کاری حدود 72 میلیارد تومان اعتبار صرف می‌شود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان، توسعه بندر مسافربری دریایی چمخاله را در ارتقاء زیرساخت‌های گردشگری کشور و استان حائز اهمیت دانست و عنوان کرد:‌ دریای خزر دارای مواهب طبیعی و چشم‌نوازی است که باید از این فرصت طلایی در جهت رشد صنعت گردشگری استفاده بهینه‌ای شود.
آبایی تصمیمات و اقداماتی که سنوات گذشته در راستای ایجاد یکسری زیرساخت‌ها در بندر چمخاله انجام شد را مطلوب ارزیابی کرد و ابراز داشت: مطالعاتی که در آن زمان برای ایجاد این تأسیسات انجام شد بسیار دقیق بود به طوری‌که تمامی جوانب امر نیز توسط مجریان پروژه سنجیده شده است.
وی از اجرا و بهره‌برداری طرح توسعه بندر مسافربری چمخاله در 38 ماه توسط شرکت مجری پروژه خبر داد و تصریح کرد: طبق فراخوان و اعلان صادر شده 38 شرکت برای اجرای این طرح اعلام آمادگی کرده بودند که پس از مطالعه رزومه و برنامه کاری هر کدام از آن‌ها نهایتاً یک شرکت انتخاب شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان از تجهیز کارگاه طرح توسعه بندر چمخاله لنگرود خبر داد و بیان داشت: در قرارداد اولیه با شرکت مجری طرح برای اجرا و ساخت این پروژه گردشگری بزرگ 68 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده بود که مقدار آن به 72 میلیارد تومان ارتقاء پیدا کرد.
آبایی با تأکید بر اینکه اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان در اجرای این پروژه با  مشارکت بخش خصوصی تکمیل می کند، افزود: از جمله ویژگی‌های بارز پروژه بندر دریایی چمخاله می‌توان به ساخت راه سنگی 80 متری،‌ ایجاد پل دسترسی به طول 352 متر،‌ ساخت بازوی اصلی و فرعی به طول 55 و 355 متر اشاره کرد.
وی کلنگ‌زنی طرح توسعه بندر مسافربری دریایی چمخاله لنگرود در آستانه فرا رسیدن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را امری مهم و مبارک اعلام کرد و گفت: امیدواریم با بهره‌برداری از این طرح بزرگ گردشگری شاهد رشد و رونق اقتصادی هر چه بیشتر کشورمان به‌ویژه استان گیلان باشیم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، بندر چمخاله در  ۱۰ کیلومتری شرق شهرستان لنگرود قرار داشته که به دلیل سواحل زیبا و مناطق گردشگری همه ساله در فصلهای بهار و تابستان پذیرای جمع کثیری از مسافران و توریستها می‌باشد.
۶ بهمن ۱۳۹۷ ۱۶:۰۰
کد خبر : ۴۵,۱۸۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید