شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
 
بهره‌بردای از سیلوی 45 هزار تنی در مجتمع بندرانزلی
سیلو ۴۵ هزارتنی مجتمع بندری انزلی که توسط شرکت کشتیرانی دریای خزر ساخته گشت با حضور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران طی مراسمی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، دکتر حمیدرضا آبایی  در مراسم بهره‌بردای از سیلوی 45 هزار تنی در مجتمع بندرانزلی  با تأکید بر استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی اظهار کرد: استکبار سعی می کند با ایجاد تحریم مردم ما را تحت‌فشار قرار دهد اما اگر مسئولین به حوزه بنادر و دریانوردی بیشتر توجه داشته باشند، کشور از نظر تأمین کالاهای مورد نیاز و اساسی مشکلی نخواهد داشت که این امر خوشبختانه در حال انجام است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به روند رو به رشد بنادر دریانوردی گیلان در چند سال اخیر بیان کرد: در گذشته سهم بنادر دریانوردی ایران در بین بنادر حاشیه خزراز حمل و نقل دریایی  هفت درصد بوده است که اکنون و‌ بعد از گذشت 40 سال با تلاش مسئولان به بیش از 24 درصد رسیده است.

وی با اشاره به افزایش 61 درصدی واردات غلات در گیلان افزود: کالاهای گروه غلات ازجمله گندم و جو از نیازهای اساسی  برای تولید مواد غذایی به شمار می رود که خوشبختانه در این مدت شاهد رشد 61 درصدی آن بودیم  و امیدواریم این روند در آینده ادامه داشته باشد.

آبایی از الزامات پیشرفت استان گیلان را توجه به ترانزیت کالا دانست و تصریح کرد: استان گیلان به لحاظ موقعیت جغرافیایی از ظرفیت بسیار بالایی برای ترانزیت کالا و تجارت با کشورهای آسیای میانه برخوردار است که توجه بیشتر به آن باعث تولید اشتغال، رشد و شکوفایی اقتصادی در منطقه می‌شود.

وی رونمایی از سیلوی 45 هزار تنی غلات در مجمتع بندری انزلی توسط یک شرکت کشتیرانی را فرهنگ‌سازی درمشارکت و سرمایه گذاری در استان و کشور دانست و بیان کرد: برای اولین باراست که یک شرکت حمل‌ ونقل کالا، خود اقدام به سرمایه گذاری و ساخت سیلوی غلات کرده است که این امر می‌تواند الگوی مناسبی از فرهنگ‌سازی در زمینه سرمایه گذاری در استان و کشور باشد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به ساخت 10 باب انبار توسط بخش دولتی و ساخت شش باب انبار توسط بخش خصوصی تاکید کرد: بیش از 150 هزار تن ظرفیت سیلوی درجا و 100 هزار تن ظرفیت مخازن روغن بر اساس اهداف سازمانی و چشم اندازهای بلند مدت در بندرانزلی ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه با تکمیل این سیلوهای ۴۵ هزار تنی ظرفیت غلات در بندر انزلی، ۳۶۰ هزار تن افزایش پیدا می کند که امیدواریم شاهد جذب حداکثری کالا بر اساس بازارهای جدید شناسایی شده در این بندر باشیم، ادامه داد: از مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران می‌خواهیم که بزرگترین کشتی کشتیرانی دریای خزر را به نام «بندر انزلی» نامگذاری کند.

رونمایی از سیلو 45 هزار تنی 4


رئیس هیئت مدیره و 
مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران: با الحاق مجتمع بندری انزلی به شبکه ریلی شاهد تحول عظیمی در کشور خواهیم بود

محمد سعیدی نیز در این مراسم با بیان اینکه دستاورد انقلاب در این 40 سال داشتن اقتدار و خودکفایی در عرصه‌های مختلف بوده اظهار کرد: استکبار در این 40 سال از هیچ تلاشی برای سرنگونی نظام استفاده نکرده ولی مردم ما با ایستادگی خود به آمریکا نشان دادند که تا پای جان خود از این انقلاب دفاع می‌کنند.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تحریم آمریکا علیه ملت ایران را یک فرصت برای انقلاب دانست و گفت: استکبار با فشار اقتصادی و اعمال تحریم سعی دارد نظام را به لحاظ اقتصادی نابود کند ولی با تلاش جوانان و دانشمندان و نیروهای انقلابی توانستیم از این تحریم یک فرصت ساخته و در بسیاری از حوزه‌ها به خودکفایی لازم برسیم.

وی با اذعان به اینکه رسانه‌های بیگانه سعی دارند فقط نکات منفی نظام را به مردم معرفی کنند تصریح کرد: کشور قبل از انقلاب در بحث فناوری‌های روز مثل پزشکی، کشتیرانی، هسته‌ای و نظامی کاملاً وابسته به دیگر کشورها بوده طوری که برای انجام ساده‌ترین عمل باید به دیگر کشورها می‌رفتیم اما با پیروزی شکوهمند انقلاب کشور به یک خودکفایی رسیده به‌طوری 98 درصد جراحی و تشخیص‌های پزشکی در داخل کشور انجام می‌شود.

 وی با بیان اینکه اگر کشوری می‌خواهد همیشه دارای اقتدار و امنیت باشد باید در مسئله نظامی بسیار قدرت‌مند عمل کند خاطرنشان کرد: درگذشته و در دوران قبل از انقلاب همه سلاح‌های نظامی ایران از خارج کشور وارد می‌شد و حتی در کشور توانایی تعمیر آن را نداشتیم ولی اکنون به جایگاهی در این حوزه رسیدیم که اکنون قدرت اول نظامی را منطقه بوده و بسیاری از سلاح‌های توسط دانشجویان ما طراحی می‌شود.

سعیدی با بیان اینکه مسئولان باید با تلاش شبانه‌روزی به فکر ایجاد اشتغال و ارزش‌افزوده برای جامعه باشند زیرا کشور دارای جوانان با ظرفیت بسیار بالایی بوده که باید به آن توجه جدی شود، متذکر شد: بندرانزلی به دلیل وجود در نقطه جغرافیایی مناسب دارای ظرفیت بسیار بالایی به لحاظ ترانزیت بوده که با الحاق مجتمع بندری انزلی به شبکه ریلی کشور شاهد تحول عظیمی در مبحث اشتغال درمنطقه خواهیم بود چون در صورت تکمیل کریدور شمال - جنوب، بهترین مسیر برای تاجرانی است که از آسیای شرقی به جنوب اروپا کالای خود را انتقال و ارسال می کنند.

 مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از حضور چهارمین محموله شرکت های شرقی در بندرانزلی خبر داد و عنوان کرد: با مذاکره با شرکت های چینی توانستیم آنها را متقاعد کنیم که کالای خود را به بندر اکتائو و بندرانزلی بفرستند و امروز چهارمین محموله رسیده و این مهم، با استفاده از فرصت ها و نیز بهره گیری از ظرفیت های نهفته به دست آمده است. 

 

رونمایی از سیلو 45 هزار تنی 9
 
در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعبدالجواد شمس‌الدین در این مراسم اظهار داشت: نظام اسلامی در طول ۴۰ سال در عرصه‌های مختلف عملکرد درخشانی داشته است.
امام جمعه بندر انزلی با اشاره به دستاوردهای گسترده و کم‌نظیر نظام جمهوری اسلامی تصریح کرد: انجام اقدامات زیربنایی در حوزه بندر و کشتیرانی یکی از عملکردهای بسیار درخشان نظام است.
ایشان با بیان اینکه امروز کشور در یک جنگ اقتصادی قرار دارد خاطرنشان کرد: تامین نیازهای سربازان جنگ اقتصادی که کارکنان حوزه کشتیرانی و بندر نیز از جمله آنان هستند باید در دستور کار مسئولان قرار بگیرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین شمس‌الدین با تاکید بر لزوم تامین نیازهای معیشتی مردم ابراز داشت: تامین نیازهای مردم در حوزه‌های غلات و حوزه معیشتی از جمله مهم‌ترین کارها است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی ضمن تقدیر از فعالیت‌های اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و مسئولان سازمان کشتیرانی دریای خزر عنوان داشت: استفاده از نیروهای بومی در پیشبرد امور از جمله اقدامات مثبت این مجموعه است.
ایشان شهرستان بندر انزلی را شهرستانی پرظرفیت و دارای نیروی انسانی توانمند دانست و خاطرنشان کرد: امیدواریم  شهرستان بندر انزلی هرچه زودتر به جایگاه اصلی خود را در حوزه اقتصاد و اشتغال بازگردد.
 

*برای مشاهده گزارش تصویری بر روی کلمه "اینجا" کلیک کنید.

رونمایی از سیلو 45 هزار تنی 7

۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ۱۷:۰۲
کد خبر : ۴۵,۴۱۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید