دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
 
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری:
مجتمع بندری انزلی از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در حاشیه بازدید از مجتمع بندری انزلی عنوان داشت: مجتمع بندری انزلی از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، صبح امروز "آیت‌الله اشکوری" نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری به همراه "حسن خسته بند" عضو کمیسیون عمران مجلس و نماینده مردم شهرستان بندرانزلی در مجلس از زیرساخت ها و توانمندی های بندری و گردشگری مجتمع بندری انزلی بازدید بعمل آوردند.

 آیت‌الله اشکوری در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران با اشاره به ظرفیت بالای مجتمع بندری انزلی در حوزه اقتصادی اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی ازجمله حصر اقتصادی و عوامل ایجادکننده این ضعف در حوزه اقتصاد، نقش مجتمع بندرانزلی در یاری رساندن به اقتصاد کشور بسیار پر رنگ بوده و این در حالی است که این مجتمع بندری از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه دشمنان تحریم‌های ظالمانه‌ای را علیه ایران اسلامی تحمیل کرده‌اند افزود: به حول و قوه الهی متقاضی سرمایه‌گذاری در داخل فراوان بوده و این موضوع مهم، گویای این مطلب است که با وجود فشارهای اقتصادی در کشور، توانایی ایستادن روی پای خود را داریم که این امر در بخش سرمایه گذاری و حضور بخش خصوصی در مجتمع بندری انزلی به وضوح قابل مشاهده است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر دغدغه مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی گفت: ایستادگی با وجود فشارهای ظالمانه، تحریم‌های اقتصادی تجلّی اقتصاد مقاومتی در کشور را نمایان کرده که تحقق آن نوید دهنده و مسرت‌بخش است.

اشکوری با تأکید بر اینکه رقابت‌های سیاسی نباید باعث انگ زنی به مسئولان کشور شود تصریح کرد: انگ زنی‌ها به دلیل رقابت‌های سیاسی موجب دلسردی مردم و سلب اعتماد آن‌ها از نظام می‌شود چراکه اکثریت غالب مسئولان در قوای مختلف، درصدد خدمت‌رسانی به مردمند و انگ زنی‌ها باهدف رقابت سیاسی خلاف شرع و اخلاق اسلامی است بنابراین لطمه این انگ زنی‌ها اعتماد ملی و مردم را نشانه می‌گیرد.

وی با ابراز خرسندی از ظرفیت بالای بندرانزلی در توسعه‌ی اقتصادی ازجمله سیلوهای خوراک دام، گندم و پایگاه‌های مربوط به مسائل نفتی بیان کرد: صداوسیما باید خدماتی را که در نظام صورت می‌گیرد در معرض افکار عمومی قرار داده و مردم را از فعالیت‌های انجام‌شده مطلع کند که ازاین‌رو باید از صداوسیما به دلیل فعالیت خوب امسال در جهت ارائه وضعیت چهل‌ساله انقلاب، از طریق فیلم‌ها و مستندات تشکر کنیم چراکه این فعالیت ارزشمند بسیار مفید است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه خدمات 40 ساله انقلاب باید به افکار عمومی گفته شود افزود: این سخن به این معنا نیست که درگذشته کاری صورت نمی‌گرفته اما آیا اقدامات انجام‌شده نسبت به توانایی‌ها، ظرفیت‌ها و موقعیتی که آن روزهای ایران داشت کافی بوده؟ بنابراین باید خدمات انقلاب اسلامی اقدامات صورت گرفته پیش از آن مقایسه شود اگرچه که این خدمات قابل‌مقایسه نیست.

اشکوری سلب اعتماد از مسئولان نظام را ظلم در حق مردم دانست و افزود: مسئولان در حال خدمت‌رسانی هستند و دلسرد کردن مردم با انگ زنی به آن‌ها مورد سوءاستفاده دشمن قرار می‌گیرد به گونه ای که انگار آب به آسیاب دشمن انداختن است زیرا این کار، خطرناک و خلاف عقل، حکمت و شرع است.

وی با تأکید بر لزوم استفاده صد درصدی از  ظرفیت‌های بندرانزلی بیان کرد: ان‌شاءالله حصر اقتصادی دشمن غدار از کشور ما قطع خواهد شد چراکه تاریخ نشان داده این گرفتاری‌ها اگرچه مردم را دچار معذوریت کرده اما باعث شده ما روی پای خود ایستاده، به خودکفایی رسیده و به بازوان توانمند خویش اعتماد کنیم.

آیت الله اشکوری در بازدید از مجتمع بندری انزلی 2

آیت الله اشکوری در بازدید از مجتمع بندری انزلی 1آیت الله اشکوری در بازدید از مجتمع بندری انزلی 5
آیت الله اشکوری در بازدید از مجتمع بندری انزلی 4
آیت الله اشکوری در بازدید از مجتمع بندری انزلی 3

               
آیت الله اشکوری در بازدید از مجتمع بندری انزلی 16
آیت الله اشکوری در بازدید از مجتمع بندری انزلی 15
آیت الله اشکوری در بازدید از مجتمع بندری انزلی 14
آیت الله اشکوری در بازدید از مجتمع بندری انزلی 13
آیت الله اشکوری در بازدید از مجتمع بندری انزلی 12
آیت الله اشکوری در بازدید از مجتمع بندری انزلی 11
آیت الله اشکوری در بازدید از مجتمع بندری انزلی 10
آیت الله اشکوری در بازدید از مجتمع بندری انزلی 9
آیت الله اشکوری در بازدید از مجتمع بندری انزلی 8
آیت الله اشکوری در بازدید از مجتمع بندری انزلی 7
آیت الله اشکوری در بازدید از مجتمع بندری انزلی 6

۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۳۱
کد خبر : ۴۵,۴۴۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید