پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰
 
مقام نخست بندر امیر آباد در دوازدهمین دوره مسابقات عملیاتی‌ورزشی آتش‌نشانان بنادر کشور

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، حمیدرضا آبایی مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان در مراسم اختتامیه دوازدهمین دوره مسابقات عملیاتی ورزشی آتش نشانی بنادر کشور که به میزبانی بندر انزلی برگزار شد ضمن قدردانی از حمایت ها و رهنمود های مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: این مسابقات با تلاش و همت همکاران  با کیفیت مطلوب در گیلان برگزار شد و جا دارد که تقدیر و تشکر کنم از تمامی کسانی که برای برگزاری این دوره از مسابقات تلاش کردند.

وی افزود : با همت همکاران اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان ظرف 72 ساعت شرایط و امکانات برای هر چه بهتر برگزار شدن مسابقات فراهم گردید و امیدوارم که میزبان خوبی برای این دوره از مسابقات بوده باشیم.

آبایی ادامه داد : نتیجه ی این مسابقات به تلاش عزیزان آتش نشان در سازمان بر می گردد که بتوانند این تجربیاتی که در این دوره بدست آوردند را در شرایط سخت بهره بجویند و تاثیر گذار باشند و این مسابقات نوعی ایجاد همدلی در بین همکاران در سطح کشور است و حضور نیروهای اسوه آتش نشان در این مسابقات بسیار موجب مباهات است.

وی با آرزوی موفقیت روز افزون برای پرسنل آتش نشان بنادر کشور تصریح کرد: سیستم اطفای حریق از مهمترین مواردی است که باید در بنادر شمالی مد نظر قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد : نیازمند تجهیزات اطفای حریق برای مقابله با حوادث احتمالی هستیم چون بنادر شمالی به سمت بنادر غله ای و حمل و نقل این محصولات پیش می روند.


چنگیز جوادپور مدیرکل مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و  HSE سازمان بنادر و دریانوردی نیز در این مراسم عنوان کرد : ورزشکاران رشته های مختلف برای آمادگی در ورزش های فردی و گروهی تمرین و ممارست می کنند تا توانمندی خود را افزایش دهند به لحاظ اینکه در مسابقات پیروز شوند و نتیجه آن مسابقات کسب جام و افتخار برای کشور و نامدار شدن آن ورزشکاران است.

وی افزود : زمانی که به مسابقاتی نظیر مسابقات آتش نشانی بنادر نگاه می کنیم حاصل این کسب مهارت و توانمندی ،ریسک پذیری و خدمت به مردم است و در این مسابقات مهارت شاغلین در این حرفه کاملا مشهود است.

وی خاطر نشان کرد :  ارزش کار این عزیزان به خوبی درک می شود و قدر زحمات این افراد را سازمان بنادر و دریانوردی می داند و برای ارتقای وضعیت این حرفه تلاش می کند.

جواد پور ادامه داد : به لحاظ ارتقای سطح آموزشی و توانمندی علمی نیروهای آتش نشانی وارد مذاکره با شرکت های آموزشی  شدیم و با سازمان آتش نشانی شهرداری تهران به توافق رسیدیم و دوره ی آموزشی فشرده ای را در دستور کار داریم. ان شالله از سال آینده این دوره ی آموزشی به صورت 160 ساعته در تهران برای تمامی همکاران آتش نشانی برگزار خواهد شد.

وی گفت : ان شالله در سالهای آتی بحث ارتقای مهارت های همکاران در آتش نشانی دریایی پیگیری خواهد شد.

وی ادامه داد : بررسی کارشناسی سخت و زیان آور بودن شغل آتش نشانی در سازمان در دستور کار قرار دارد و ان شالله شاغلین این حرفه از مزیت های مربوطه برخوردار خواهند شد.


علیرضا خجسته مدیر کل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی نیز در مراسم اختتامیه دوازدهمین دوره مسابقات عملیاتی ورزشی آتش نشانی بنادر کشور با تقدیر از مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در برگزاری هر چه بهتر این مسابقات گفت : برگزاری مسابقات مشاغل خاص بنادر و دریانوردی به جهت لزوم آمادگی و توانمندی و تندرستی شاغلین این حرف است و امکانات آتش نشانی هم در بنادر فراهم می باشد .

وی با اشاره به آتش نشانی دریایی ، اذعان داشت:  در سال آتی در دو حوزه ی بنادر شمال و جنوب مسابقاتی با شرکت کارکنان شناورها برگزار خواهیم کرد چون جز مشاغلی است که در زمینه ی عملیاتی در بنادر برای سازمان حایز اهمیت است و قشر وسیعی از نیروهای جوان در آن مشاغل فعالیت می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان،  دوازدهمین دوره مسابقات عملیاتی ‌ورزشی آتش‌نشانان بنادر  کشور از شنبه به میزبانی اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان در مجتمع بندری انزلی آغاز شد که آتش نشانان بنادر کشور در سه بخش امدادی، آب رسانی در سطح و ترکیبی انفرادی و به مدت دو روز با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان تیم بنادر امیر آباد، بوشهر و انزلی به ترتیب به مقام اول تا سوم را بدست آوردند و همچنین کاپ اخلاق این دوره از مسابقات نیز به تیم بندر لنگه اهدا گردید.

در بخش انفرادی سجاد عاشوری از بندر باهنر، حسین الکائی از بندر نوشهر و سید حمید سید نوری به ترتیب اول تا سوم شدند و آصف آزادی از بندر چابهار به عنوان فنی ترین بازیکن این مسابقات از سوی هیئت داوران انتخاب گشت.

گفتنی است، نهمین دوره مسابقات جام دریانوردان در رشته فوتبال ساحلی و والیبال ساحلی در مهر ماه سال جاری به میزبانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در بندرانزلی برگزار شد که با برگزاری دوازدهمین دوره مسابقات عملیاتی ‌ورزشی آتش‌نشانان بنادر کشور، سومین میزبانی این اداره کل در مبحث مسابقات ورزشی در سال جاری محسوب می شود.

 

عکس: دانیال ابراهیمی

 مراسم اختتامیه مسابقات آتشنشانان بنادر کشور 8
مراسم اختتامیه مسابقات آتشنشانان بنادر کشور 7
مراسم اختتامیه مسابقات آتشنشانان بنادر کشور 6
مراسم اختتامیه مسابقات آتشنشانان بنادر کشور 5
مراسم اختتامیه مسابقات آتشنشانان بنادر کشور 4


مراسم اختتامیه مسابقات آتشنشانان بنادر کشور 17
مراسم اختتامیه مسابقات آتشنشانان بنادر کشور 16
مراسم اختتامیه مسابقات آتشنشانان بنادر کشور 15

مراسم اختتامیه مسابقات آتشنشانان بنادر کشور 13
مراسم اختتامیه مسابقات آتشنشانان بنادر کشور 12
مراسم اختتامیه مسابقات آتشنشانان بنادر کشور 11

۶ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۱۰
کد خبر : ۴۵,۶۵۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید