پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
 
پیام نوروزی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پیام نوروزی خود با تبریک سال جدید،هوشمند سازی بنادر، ایفای مسئولیت های اجتماعی سازمان برای ارتقای آسایش و رفاه بندر نشینان، کاهش زمان رسوب کالا، بهره برداری از ظرفیت های خالی موجود در بنادر شمالی و جنوبی، ایجاد مراکز تولید، واگذاری بنادر کوچک به بخش خصوصی را از جمله اولویت های این سازمان در سال ۱۳۹۷ اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، متن کامل پیام نوروزی محمد راستاد؛ معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به این شرح است:

 

به نام خداوند بخشنده مهربان

زکوی یار می آید نسیم باد  نوروزی                  از این باد ار مدد خواهی چراغ دل برافروزی

حمد و سپاس سزاوار آفریدگار یکتاست که بار دیگر با شروع بهاری نو، برگ دیگری از نعمات بی کرانش را به روی ما گشود و لباس سبزِ سرشار از تازگی و طراوت را بر تن جهان پوشاند.

سال جدید فرصتــی نو برای تــازه شدن و باز نگریستـن بر چگــونه زیستــن است.  بهار نماد جلوه گاه الهی در باز آفرینش طبیعت است و نوروز طلیعه این دگرگونی شگرف و پیامی است به آدمی برای از خود رستن و به او پیوستن.

نوروز را که جشن نکوداشت همه نو شدن ها و نیکوکاری هاست و امسال نیز مقرون و متبرک به میلاد خجسته امیرمومنان حضرت علی( ع) گشته است ،  به محضر تک تک شما همکاران محترم و اعضای خانواده جامعه دریایی و بندری از کرانه های نیلگون جنوب تا سواحل پرخروش خزر تبریک می گویم و آرزو دارم، سال ۱۳۹۸ سالی پر خیر و برکت و سرشار از موفقیت و شادکامی برای همه همکاران و هموطنان عزیزمان باشد.

شرح دستاوردهای سازمان بنادر و دریانوردی در سالی که گذشت را به آینده وا می‌نهیم ، اما تقویم سال ۹۷ را درحالی به پایان می رسانیم که به رغم همه چالش ها و موانع اقتصادی ناشی از تحریم های غیر منطقی و غیر عقلانی آمریکا، این سازمان موفق شد در سایه همت و تلاش همه متخصصان و کارشناسان در جامعه دریایی و بندری کشور، دستاوردهای بسیار بزرگی را رقم بزند که از آن جمله می توان به احیای کریدور چابهار  و توجه فعالان و بازرگانان اقتصاد دریایی جهان به تزانزیت از بندر اقیانوسی چابهار ، اشاره کرد.

در این سال همچنین با دور اندیشی در سرمایه گذاری های بندری و پسکرانه ای، تجهیز فنی بنادر با جدیت دنبال شد که آخرین آنها تجهیز اسکله های بندرچابهار و بندر شهید رجایی و افزایش ظرفیت های کانیتنری این دو بندر بود.

سازمان بنادر و دریانوردی، در صدد است در سال جدید، با کمک همه همکاران پر تلاش در راستای اجرای سیاست های برنامه توسعه ششم گام بردارد و هوشمند سازی بنادر، ایفای مسئولیت های اجتماعی سازمان برای ارتقای آسایش و رفاه بندر نشینان،  کاهش زمان رسوب کالا،  بهره برداری از ظرفیت های خالی موجود در بنادر شمالی و جنوبی، ایجاد مراکز تولید، واگذاری بنادر کوچک به بخش خصوصی،  یکپارچگی سامانه های عملیاتی و حذف فرآیندهای غیر ضروری، موازی یا هزینه زا،  رشد حداکثری گردشگری دریایی، ارتقای ناوگان مقابله با حریق،  اجرای لایروبی‌های انباشته در بنادر ، تغییر ناوگان سنتی به مدرن، توسعه ناوگان مسافری دریایی و تعیین تکلیف ناوگان فرسوده را با جدیت دنبال نماید که قطعا تحقق  این برنامه ها بدون همکاری صمیمانه و هوشمندانه آحاد جامعه دریایی و بندری میسر نخواهد شد.

بار دیگر حلول سال نو و بهار پرطراوت را به تمامی همکاران گرامی و خانواده معظم دریایی و بندری کشور، همچنین همکاران عزیز رسانه ای که تلاش وافر و موثری در اطلاع رسانی به منظور توسعه فرهنگ دریامحور در جامعه داشتند، تبریک و شاد باش گفته و سالی سرشار از برکت و معنویت از خداوند بهارآفرین مسئلت می نمایم.

 امیدوارم در آغاز سالی که پیش روی ماست و در سایه همیشه گسترده آفریدگار مهربان، با دستان توانمند شما عزیزان، در راهی که در عرصه دریایی و بندری کشور در پیش گرفته‌ایم سرافراز تر از گذشته گام برداریم.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    محمد راستاد

                                                                                                                                                                                                                                                                                                              معاون وزیر راه و شهرسازی

                                                                                                                                                                                                                                                                                                       مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی

۱ فروردین ۱۳۹۸ ۱۷:۲۱
کد خبر : ۴۶,۰۰۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید