دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
 
با حضور عضو هیأت عامل و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی صورت گرفت؛
مراسم تکریم و معارفه معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر ودریانوردی استان گیلان
مراسم تکریم و معارفه معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر ودریانوردی استان گیلان با حضور عضو هیأت عامل و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، عصر امروز با حضور "محمدعلی حسن زاده" عضو هیأت عامل و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی به همراه "حمیدرضا آبایی" مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و معاونین این اداره کل مراسم تکریم و معارفه معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر ودریانوردی استان گیلان برگزار شد.

محمد علی حسن زاده معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در این مراسم با بیان اینکه بندر انزلی یکی از مهمترین بنادر کشور است، اظهار داشت: مجتمع بندری انزلی علاوه بر مهمترین، قدیمی ترین بندر حاشیه دریای خزر نیز محسوب می شود.

وی با اشاره به پیشینه و قدمت بندر انزلی افزود: در قرون گذشته پیش تجربه ی عملیاتی جابجایی کالاها از اروپا به دریای خزر و از آنجا به بندر انزلی و از بندر انزلی به سراسر کشور این کالاها طی می شد تا در جنوب بتوانند به شبه قاره هند و سایر کشورهای دنیا ارسال کنند که امروز تحت عنوان کریدور شمال به جنوب نام برده می شود.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در مورد حمایت های سازمان بنادر و دریانوردی از مجتمع بندری انزلی خاطرنشان کرد: بندر انزلی یکی از بنادر بسیار مهم کشور است و سازمان بنادر و دریانوردی نیز هر آنچه در توان دارد در جهت تداوم حیات و نشاط این بندر انجام می دهد و در دستور کار دارد.

حسن زاده با اشاره به شرایط کشور در عرصه ی تولید تصریح کرد: زمانی کشورمان وارد کننده فولاد بود اما اکنون به لطف سیاست گذاری و برنامه ریزی های صحیح به عنوان صادر کننده ی فولاد هستیم و این امر اتفاقی خجسته ای است.

وی ادامه داد: سال گذشته در حدود 4 میلیون تن فولاد در جنوب کشور صادر کردیم و این نشان دهنده ی یک آینده نگری و برنامه ی درست است.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به تبدیل بنادر از تک محصولی به چند محصولی بیان داشت: باید سبد کالای محصولات در بنادر متنوع باشد زیرا اگر بنادر فقط در زمینه ی یک محصول خاص فعالیت کنند آسیب پذیری آنان بیشتر خواهد شد اگرچه که هزینه ی تمام شده پایین باشد.

حسن زاده با اشاره به رویکرد لجستیکی سازمان بنادر و دریانوردی یادآور شد: عمده کارخانه تصفیه روغن در شمال کشور است و تا پیش از این روغن تصفیه نشده از برزیل و سایر کشورها خریداری می شد و با کشتی حمل می گردید و در بنادر شهید رجایی و بندر امام تخلیه می شد و از آنجا به صورت زمینی و یا توسط قطار به کارخانه هایی در استان مازندران و استان تهران حمل می گردید و پس از تصفیه و بسته بندی در استانهای جنوبی و شمالی توزیع می شد اما امروز به لطف رویکرد لجستیکی، اینگونه کالاها از کشورهای شمالی خریداری و از ظرفیت بنادری نظیر انزلی استفاده می شود و مسیر کوتاهتری به کارخانه حمل می شود و قیمت تمام شده برای مصرف کننده ی نهایی کمتر خواهد بود .

وی اضافه کرد : بر اثر این رویکرد جدید امکان دارد که حجم باری که در بنادر امام خمینی و شهید رجایی تخلیه و بارگیری می شد ،کاهش یابد. سازمان بنادر در جایگاهی که از نظر اقتصادی در کشور دارد می تواند هزینه های این رویکردهای صحیح را بپذیرد .

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه نیروهای شاغل در بنادر کشور جز نیروهایی هستند که دارای دانش خاصی بوده، عنوان داشت: تلاش سازمان بر این است که این نیروها حفظ شوند.

حسن زاده با اشاره به شرایط کشور در خصوص تحریم های ظالمانه علیه کشور گفت : شرایط کار در کشور با توجه به این اقدامات خصمانه و تحریم های ظالمانه را سخت کرده اما با این حال به خواست خداوند توانسته ایم با تلاش بسیار از بروز مشکل برای پرسنل بنادر جلوگیری کنیم.

وی ادامه داد : سازمان بنادر یکی از بزرگترین سازمانهای سرمایه پذیر بخش خصوصی است و می توان به جرات گفت که در شرایطی که کشور در دوران مطلوب اقتصادی به سر نمی برد ما همچنان توانسته ایم فرصت های شغلی را در بنادر ایجاد کنیم و همچنین درخواست اجرای پروژه های مختلف در بندر انزلی مطرح شده که با انعقاد قرارداد از ظرفیت ها و فرصت های این بندر بهره گیری خواهد شد .

وی اظهار کرد : در حال حاضر آن چیزی که در بنادر شمالی منجمله بندر انزلی در حال رخ دادن است جابجایی و حجم سبد کالا است زیرا پیش از این شاهد تخلیه و جابجایی غلات در بندر انزلی نبودیم اما اکنون نه فقط در این بندر بلکه در سایر بنادر نیز این اتفاق در حال رخ دادن است و این همان رویکرد لجستیک سازمان بنادر است.

وی با بیان اینکه در سال جدید شاهد شکوفایی بیشتری در بنادر با اجرای پروژه ها خواهیم بود گفت: کالاهای جدیدی به سبد کالای بنادر اضافه خواهد شد و باید در بخش بازاریابی اقدامات بیشتری انجام دهیم چرا که بنادری مانند بندر انزلی این ظرفیت را دارند که به بنادر نسل دو که بنادر صنعتی هستند ارتقا یابند و یکی از ویژگی های بنادر نسل دو این است که می توانند فرصت های شغلی جدید ایجاد کنند.

حسن زاده افزود : اگر بتوانیم با بازاریابی صنایع فعالیت های دارای ارزش افزوده را در این بنادر مستقر کنیم و کالاها را با رایزنی تجار جابجا کنیم بندر می تواند رونق بگیرد و موتور محرک همه ی کشورها و شهرهای ساحلی در دنیا ، بنادر هستند و بنادر به جهت اینکه نقطه ی تلاقی خشکی و دریا هستند می توانند مولد کسب و کار باشند .

وی اذعان داشت : این آمادگی در سازمان وجود دارد که در قالب سیاست ها و مصوبات بتواند نقش مهمی را در زمینه ارتقای سطح اقتصادی استان و کشور بازی کند .

دکتر "حمیدرضا آبایی" مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان نیز در این مراسم نیز ضمن تسلیت به هموطنان سیل زده و ابراز همدردی با آنان در خصوص مراسم تکریم و معارفه معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر ودریانوردی استان گیلان اظهار داشت: تغییر در مدیریت هیچگاه به معنی نفی عملکرد مدیریت گذشته نیست اما با این حال معاونت امور بندری و اقتصادی گذشته از بهترین نیروهای اداره کل بنادر ودریانوردی استان گیلان محسوب می شدند.

وی با بیان اینکه کارکنان با تجربه و خوبی در اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان حضور دارند، افزود: معاون جدید در پست پیشین به عنوان رئیس اداره امور مناطق آزاد و ویژه بندری سازمان بنادر و دریانوردی فعالیت داشتند و دانش و تجارب ارزشمندی را با خود به همراه دارند.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان ادامه داد: مجتمع بندری انزلی را با تجارب و تعاملات به جایگاه اصلی خود باز میگردانیم.

آبایی در پایان با بیان اینکه مشکلات و معضلات بندر انزلی را شناسایی کرده ایم گفت: با برنامه ریزی های انجام شده و حمایت های سازمان موجب افزایش پتانسیل بنادر استان گیلان شده و در راستای اهداف عالی سازمان بنادر و دریانوردی گام بر می داریم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، دکتر آبایی در این مراسم ضمن تقدیر از تلاش های "مهرزاد نژاد اسم" در راستای پیشبرد اهداف سازمانی و خدمات، "محمد محسن سلیمی پور" را به عنوان معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر ودریانوردی استان گیلان منصوب کردند.


تودیع و معارفه معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل عکس دانیال ابراهیمی 9
تودیع و معارفه معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل عکس دانیال ابراهیمی 8
تودیع و معارفه معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل عکس دانیال ابراهیمی 7
تودیع و معارفه معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل عکس دانیال ابراهیمی 6
تودیع و معارفه معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل عکس دانیال ابراهیمی 5
تودیع و معارفه معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل عکس دانیال ابراهیمی 4
تودیع و معارفه معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل عکس دانیال ابراهیمی 3
تودیع و معارفه معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل عکس دانیال ابراهیمی 2
تودیع و معارفه معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل عکس دانیال ابراهیمی 1
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ۱۹:۳۴
کد خبر : ۴۶,۲۴۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید